
01 juli 2025
01 juli 2025 1 minuten lezen
Land van Cuijk, 26 juni 2025- De gemeenteraad heeft ingestemd met een motie om de schuldhulpverlening in eigen beheer te nemen.
Het CDA was mede-indiener van deze belangrijke stap richting snellere, persoonlijkere en meer toegankelijke hulp voor inwoners met financiële zorgen.
De motie is met zorg opgesteld door de fracties van SP, GroenLinks-PvdA, waarvoor het CDA graag zijn waardering uitspreekt. Samen met hen wil het CDA bouwen aan een gemeente waar niemand tussen wal en schip valt.
Volgens CDA-raadslid Corine Jeckmans is het essentieel dat schuldhulpverlening in onze gemeente in eigen beheer blijft. “Mensen die financiële problemen hebben, bevinden zich vaak in een kwetsbare situatie. Juist dan is het belangrijk dat er snel, persoonlijk en op maat gehandeld wordt. Dat lukt alleen als de hulpverlening dichtbij georganiseerd is, met korte lijnen en vertrouwde gezichten. Dichtbij, vertrouwd en menselijk – zo moet schuldhulpverlening zijn.”