
22 januari 2026
15 december 2025 2 minuten lezen
De gemeenteraad geeft groen licht voor de ontwikkeling van een nieuw, openbaar sport- en beweegpark voor Cuijk. Met dit besluit stelt de gemeenteraad een krediet van € 23,8 miljoen beschikbaar voor de realisatie van het nieuwe park en de uitbreiding van het Merletcollege.

Het nieuwe sportpark wordt een open, groen en multifunctioneel gebied. De bestaande sportvoorzieningen maken plaats voor een modern ingericht park met:
De verenigingen organiseren het beheer en de exploitatie gezamenlijk in een nieuw op te richten coöperatie. Ook omwonenden zijn intensief betrokken; zij zien vooral voordelen in de groenere inrichting en betere toegankelijkheid van het gebied. Fractievoorzitter Albrecht Martens vatte samen: “Wij zijn blij met het vertrouwen van de verenigingen om de volgende stap te zetten en geven dit vertrouwen ook aan het college. We willen graag dat er met energie doorgepakt kan worden.”
Het vernieuwde Groenendijkse Kampen biedt tal van maatschappelijke en ruimtelijke voordelen:
Het project vervangt noodzakelijk onderhoud van het huidige verouderde sportpark, dat op zichzelf al bijna € 10 miljoen zou kosten zonder kwaliteitsverbetering. Daarnaast dragen de verenigingen zelf bij via huur voor de niet-basisvoorzieningen, zoals de kantine en padelbanen.
Tijdens de raadsvergadering brak een discussie los over een mogelijke wielerbaan op het sportpark. De wielersportverenigingen van het Land van Cuijk pleitten ervoor om een wielerbaan te realiseren in het nieuwe sportpark. Dit vraagt echter een extra investering á €2 miljoen en zou behoorlijke aanpassingen betekenen in het park. Het CDA heeft voorgesteld om nu niet last-minute alsnog een wielerbaan in dit plan te fietsen en hierdoor vertraging te veroorzaken, maar samen met de wielerverenigingen op zoek te gaan naar een geschikte locatie voor een wielerbaan ergens in het Land van Cuijk. Uiteindelijk heeft de gemeenteraad besloten om een onderzoek te starten naar inpassing van een wielerbaan op het sportpark als openbare voorziening.
Nu de gemeenteraad heeft ingestemd wordt de ontwerpfase vervolgd en verder uitgewerkt en kunnen afspraken met de coöperatie en verenigingen worden geformaliseerd. Hierna zal de haalbaarheid van de businesscase bij verdere uitwerking opnieuw worden getoetst. Naar verwachting kan eind 2028 de bouw starten. Het CDA feliciteert de verenigingen met deze mooie stap en wenst ze veel succes bij de uitwerking!

Op de Foto: op 22 november j.l. werd CDA Land van Cuijk bijgepraat door de sportclubs in Cuijk over hun plannen voor de Groenedijkse Kampen.