Meierijstad | Boeren van Meierijstad: volle zaal, veel vragen en…
Agrarische sectorBoerenagrariërsBrabant

29 januari 2026 1 minuten lezen

Boe­ren van Mei­e­rij­stad: vol­le zaal, veel vra­gen en zor­gen gedeeld

In Eerde kwamen veel agrariërs en bewoners uit ons mooie buitengebied samen voor een goed bezochte informatieavond over de toekomst van het agrarische buitengebied in Meierijstad. Het werd een avond met feiten, ideeën én dilemma’s.

De avond werd geopend door Gerard van Zutphen (nummer 3 op de CDA-lijst en landbouwdeskundige). Daarna gaf Ronald Verhoeven, de nieuwe voorzitter van ZLTO afdeling De Meierij, een helder beeld van de worstelingen waar veel boeren in het Meierijstadse buitengebied mee te maken hebben.

Vervolgens nam Tanja van de Ven-Vogels, CDA-Statenlid, de aanwezigen mee in het reilen en zeilen van de Brabantse politiek en wat er vanuit het Provinciehuis op de agrarische sector afkomt. Extra maatregelen en onzekerheden zorgen voor veel vragen, opmerkingen en vooral zorgen.

Die zorgen zijn door de aanwezigen gedeeld met de CDA-politici en bestuurders. Zorgen die we serieus nemen—en waar we ons, net als in het verleden, ook nu en in de toekomst hard voor willen maken.

Gerard van Zutphen sloot de avond af met de belangrijkste punten waar wij ons als CDA voor willen inzetten. Een waardevolle en informatieve avond, met een grote betrokkenheid vanuit het Meierijstadse buitengebied.

Lees
ver­der