Nuenen gaat gevaarlijke kruisingen aanpakken; ook in Gerwen, maar…
CDA Nuenen c.a.

11 februari 2025 1 minuten lezen

Nue­nen gaat gevaar­lij­ke krui­sin­gen aan­pak­ken; ook in Ger­wen, maar niet met­een

Artikel in het ED:Nuenen, Gerwen en Nederwetten tellen minstens zestien gevaarlijke kruisingen. Daarom wil de gemeente nog dit jaar bekijken wat nodig is om de...

Artikel in het ED:

Nuenen, Gerwen en Nederwetten tellen minstens zestien gevaarlijke kruisingen. Daarom wil de gemeente nog dit jaar bekijken wat nodig is om de verkeersveiligheid te verbeteren. Gerwen krijgt extra aandacht.

Wie vaak door Nuenen fietst of met de auto rijdt, weet dat het uitkijken geblazen is bij bijvoorbeeld de afslag van de Geldropsedijk naar het Wettenseind. Net als bij zo’n beetje alle kruisingen in de Europalaan en in hartje Gerwen, waar ook fietsers en auto’s elkaar lelijk kunnen verrassen.

De Dorpsraad Gerwen wil het liefst dat de gemeente direct maatregelen treft bij bijvoorbeeld de kruisingen van de Gerwenseweg ter hoogte van restaurant Olijf en nabij de Heuvel waar het bronzen beeld Het Nederlandse Trekpaard staat.

Die roep kreeg vorige week steun van de gemeenteraad, waar dorpspartij W70 de verkeerswethouder vroeg te gaan overleggen met de dorpsraad. CDA-fractielid Cees Meijvis sprak zelfs van onveilige situaties ‘die ik echt niet vind kunnen.’

Verkeerswethouder Sandor Löwik (GroenLinks/PvdA) erkende dat een kruising zoals bij het paardenstandbeeld aandacht behoeft, maar hij wil niet meteen aan de slag in Gerwen. „We hebben eerder een lijst gemaakt met zestien onveilige punten. Dit jaar nog willen we bepalen welke prioriteit krijgen, we nemen Gerwen daarin mee.”

Niet te snel geld uitgeven

Op die manier wil Löwik naar eigen zeggen voorkomen dat de gemeente te snel geld uitgeeft aan verkeersoplossingen die misschien op andere plekken harder nodig zijn. „We willen elke euro voor verkeersveiligheid zo goed mogelijk besteden.”

De Dorpsraad Gerwen vroeg recent aandacht voor verkeersveiligheid. Rond 2030 moet een nieuw snelfietspad om Gerwen heen zorgen dat doorgaande fietsers niet meer dwars door het dorp rijden. Tot die tijd vreest de dorpsraad dat het verkeer alleen maar drukker en dus gevaarlijker wordt.


Reactie van het CDA:

“ik ben heel benieuwd welke mogelijke oplossingen worden aangedragen voor de 16 gevaarlijke kruisingen die nu in kaart zijn gebracht.
Tot voor kort was de ‘rotonde’ de heilige graal, maar inmiddels wordt daar bij grote drukte toch weer anders aangekeken!
Betekent dit dat de Europalaan op de schop gaat?” Aldus Erik Groothoff – Voorzitter CDA Nuenen c.a.

Lees
ver­der