
13 maart 2026
07 maart 2026 1 minuten lezen
De verkeersdrukte op de N201 en de Cruquiusweg blijft een groot probleem voor Heemstede. Het CDA pleit voor concrete maatregelen om de doorstroming te verbeteren, maar wil daarbij voorkomen dat oplossingen ten koste gaan van belangrijke voorzieningen zoals Sportpark HBC.

Tijdens de laatste reguliere raadsvergadering van deze raadsperiode heeft de gemeenteraad gesproken over de toenemende verkeersdrukte op de N201 en de gevolgen daarvan voor Heemstede. Vooral tijdens de spits loopt het verkeer vanuit Haarlemmermeer richting Heemstede regelmatig vast. Hierdoor wordt de reistijd soms wel twee keer zo lang en ontstaat extra druk op de Cruquiusweg en andere wegen in het dorp.
Voor het CDA is dit een belangrijk onderwerp. De verwachting is namelijk dat de verkeersdruk de komende jaren verder zal toenemen. In de regio worden veel nieuwe woningen gebouwd, onder andere in Haarlemmermeer, waardoor meer verkeer via Heemstede richting Haarlem en de kust zal rijden.
Fractievoorzitter Oscar Boeder heeft tijdens de bespreking een mogelijke maatregel voorgesteld: het plaatsen van een verkeerslicht net buiten de gemeentegrens op de N201. Met zo’n verkeerslicht kan het verkeer worden gedoseerd voordat het Heemstede binnenrijdt. Daardoor kan het verkeer in het dorp zelf beter doorstromen en kan ook de verkeersveiligheid op de Cruquiusweg verbeteren.
Volgens het CDA is het belangrijk om niet alleen te onderzoeken, maar ook tijdig concrete oplossingen te verkennen. De mobiliteitsvisie voor Heemstede wordt komend jaar opgesteld en daarin moet nadrukkelijk aandacht zijn voor regionale verkeersstromen en de impact daarvan op ons dorp.
Tegelijkertijd vindt het CDA dat oplossingen voor verkeersproblemen niet ten koste mogen gaan van belangrijke maatschappelijke voorzieningen. In de huidige schetsen voor verkeersmaatregelen wordt ook een weg genoemd die over het terrein van Sportpark HBC zou lopen. Daar is het CDA fel op tegen. Sportpark HBC is een belangrijke plek voor sport en ontmoeting in Heemstede en moet behouden blijven.
Meer informatie over dit onderwerp is ook te lezen in deze reactie van Sportvereniging HBC:
https://svhbc.nl/2026/03/reacties-open-brief-meerderheid-partijen-tegen-weg-door-sportpark-hbc-d66-sluit-optie-niet-uit/
Het volledige artikel uit het Haarlems Dagblad kunt u hier lezen:
https://www.haarlemsdagblad.nl/regio/haarlem/heemstede-zoekt-naar-oplossingen-voor-verkeersknelpunt-n201-maar-laat-inhoudelijk-debat-over-aan-opvolgers.-nieuwe-gemeenteraad-kan-aan-de-bak/139595437.html