CDA | Politiek Actief.
GR2026Column

22 juni 2025 1 minuten lezen

Poli­tiek Actief.

Door mijn activiteiten als bestuurslid van het CDA Medemblik was ik uiteraard al geïnteresseerd in de politiek, maar door deze cursus is dit alleen maar sterker geworden en heb ik een nog beter beeld gekregen van hoe de politiek werkt en wat de mogelijkheden zijn. Ook voor de inwoners om invloed te kunnen uitoefenen.

“Over een jaar vinden de gemeenteraadsverkiezingen weer plaats. Een mooi moment voor de gemeente om een nieuwe cursus Politiek Actief aan te bieden. Deze cursus start op 1 april in het gemeentehuis van Medemblik en is bedoeld voor iedereen die meer wil weten over de gemeentelijke politiek. Ook is de cursus zeer geschikt voor iedereen die interesse heeft om politiek actief te worden, maar nog niet precies weet wat de mogelijkheden zijn.“

Bovenstaande zijn de eerste regels van het bericht dat de Gemeente Medemblik verstuurde, eind februari, waardoor gelijk mijn interesse gewekt werd.

Na het lezen van het verdere bericht heb ik mij aangemeld voor deze cursus georganiseerd door ProDemos uit Den Haag. Op het moment van schrijven van dit stuk is de laatste avond geweest en kan ik terugkijken op een zeer interessante en geslaagde cursus.

  1. De 1e avond, op 1 april, ging in op hoe het Nederlandse democratische systeem is ingericht met aandacht voor de Europese Unie, het Rijk, de provincie, de waterschappen en uiteraard de gemeenten.
  2. De volgende avond zijn we tot in detail ingegaan op de gemeentelijke politiek.
  3. Op de derde avond was er een “speed date” georganiseerd met alle politieke partijen van de gemeente. Je kreeg 10 minuten per partij om vragen te stellen en om te horen waar deze partij voor staat.
  4. Donderdag 22 mei hebben wij de cursus afgesloten met een bezoek aan de Raadsvergadering, om te kijken hoe al het geleerde in de praktijk werkt.

Mocht je meer willen lezen over onze democratie en rechtsstaat, kijk dan op ProDemos.nl.

Brian de Jager, bestuurslid

Lees
ver­der