CDA | Op bezoek bij Calidus.
Werkbezoeksociale verbinding

04 februari 2026 1 minuten lezen

Op bezoek bij Cali­dus.

Calidus zet zich in voor de welzijn en persoonlijke zorg, voor wie dat niet meer zelf kan. Met betrokken medewerkers én 1400 vrijwilligers!

Op vrijdag 30 januari bracht een flinke groep leden, fractieleden en bestuursleden een werkbezoek aan Calidus (voorheen Leekerweide) in Wognum. Ook Rianka te Winkel, lijsttrekker van CDA Koggenland was aanwezig.

Een kort verslag:

We werden welkom geheten door Annette Fijn van Draat van de raad van bestuur. Zij legde uit dat Calidus zich inzet voor ons welzijn en persoonlijke zorg als je dat niet meer zelf, of met je eigen netwerk, kunt.

Dit geldt voor ouderen, mensen met beperkingen en kwetsbaren in West-Friesland. Calidus, het zit in de naam, biedt warme zorg met aandacht voor wat echt telt in iemands leven.

De organisatie is vanaf 18 maart 2025 actief en ontstaan uit Wilgaerde en Leekerweide. Calidus heeft 63 locaties en er zijn, naast de betrokken medewerkers, 1400 vrijwilligers actief.

Na het welkomstwoord werden we in drie groepen gesplitst die naar verschillende afdelingen werden begeleid. Daar kregen we uitleg over de dagelijkse praktijk van de zorg en begeleiding. Zeer verhelderend om te zien wat er allemaal op deze locatie gebeurt.

Dit leidde tot goede gesprekken, nieuwe inzichten en begrip voor wat zorg en begeleiding voor de doelgroepen betekent. Daarna volgde er nog een algemene presentatie over Calidus, een interessante presentatie over duurzaamheid en een korte discussie.

Onze lijsttrekker, Elise Salman, reikte aan Annette Fijn van Draat ons lokale verkiezingsprogramma 2026-2030 uit.


Hierin is te lezen dat wij veel aandacht hebben voor de zorg in onze Gemeente. >> lees het hier

Lees
ver­der