AmstelschoolKofschipNieuwbouwOuderkerk Oost

09 oktober 2026 1 minuten lezen

Nieuw­bouw voor ​‘t Kof­schip en de Amstel­school

Deze week besprak de commissie Burger & Bestuur de nieuwbouw voor ‘t Kofschip en de Amstelschool. 

Namens schoolbestuur Amnis sprak een vertegenwoordiger in. Zij hebben een voorkeur voor Ouderkerk Oost vanwege de ruimte en de nabijheid van sport, maar onderschrijven het voorstel en de mogelijkheid van de locatie Kofschip, mede met het oog op toekomstige leerlingengroei.

Wat ons betreft ligt er een goed voorstel. Het is helder en goed onderbouwd, met een duidelijke taakverdeling tussen gemeente en schoolbestuur. Dat het bestuur zich achter het plan schaart, weegt voor ons zwaar. Hun kernboodschap nemen wij ter harte: het gaat om robuuste scholen, waarin de kwaliteit en de diversiteit van het onderwijs behouden blijven. Wij vroegen wel aandacht voor de inpassing in de omgeving, in het bijzonder de hoogte van het gebouw in samenhang met het naastgelegen bankgebouw.

Daarnaast stelden wij een vraag over het parkeerbesluit, waaruit blijkt dat de kosten van het parkeerbeleid hoger liggen dan de opbrengsten. Fijn om te horen dat parkeren geen melkkoe hoeft te zijn. Het stuk gaat als hamerstuk door naar de raad.

Lees
ver­der