
24 april 2026
07 mei 2026 1 minuten lezen
CDA Hardenberg presenteert vandaag samen met DOEN'22 en de VVD het coalitieakkoord 2026 - 2030. Vanuit vertrouwen, verantwoordelijkheid en samenwerking leggen we hiermee een stevige basis voor de toekomst van onze gemeente. Samen kiezen we voor een gemeente waar ruimte is om te wonen, te ondernemen en samen te leven in al onze kernen en buurtschappen
Het coalitieakkoord is tot stand gekomen door goede gesprekken onder begeleiding van dhr. Van Hijum.

Voor het CDA staat één boodschap centraal: “Wij zijn er.”
Wij zijn er voor onze inwoners, voor onze verenigingen, voor ondernemers, voor gezinnen, jongeren en ouderen in al onze kernen en buurtschappen. Samen bouwen we verder aan een sterke, leefbare en betrokken gemeente Hardenberg.
Het CDA heeft tijdens de onderhandelingen vol ingezet op bijvoorbeeld wonen. Er moeten de komende jaren veel woningen bij komen, passend bij de behoefte van starters, gezinnen en senioren. Daarbij vinden wij het belangrijk dat er ruimte blijft voor initiatieven vanuit de samenleving. Inwoners weten vaak zelf het beste wat hun dorp of wijk nodig heeft, en die kracht willen wij benutten.
Maar een samenleving ontstaat niet door het bouwen van huizen alleen. Daarom vinden wij het belangrijk dat in iedere kern een ontmoetingsplek aanwezig is. Plekken waar mensen elkaar kunnen ontmoeten, verenigingen samenkomen en noaberschap zichtbaar blijft. We willen onderzoeken hoe we de samenleving verder kunnen versterken, vrijwilligers beter kunnen ondersteunen en de regeldruk kunnen verlagen zodat mensen meer ruimte krijgen om zich in te zetten voor elkaar.
Ook onze agrarische ondernemers zijn een belangrijke pijler onder de economie en leefbaarheid van de gemeente Hardenberg. Het CDA wil boeren en agrarische ondernemers de ruimte geven om zich te ontwikkelen, te vernieuwen en toekomstbestendig te ondernemen. Zij verdienen duidelijkheid, vertrouwen en perspectief.
Daarnaast blijft goede zorg dichtbij huis een belangrijke prioriteit. Als inwoners zorg of ondersteuning nodig hebben, moet die toegankelijk en dichtbij zijn. Geld dat bedoeld is voor zorg en ondersteuning moet ook daadwerkelijk daar terechtkomen. Daarom willen wij stevig inzetten op de aanpak van zorgfraude, zodat middelen beschikbaar blijven voor mensen die ze echt nodig hebben.
Namens het CDA zal Elma Soeten toetreden als wethouder. Zij krijgt onder andere de portefeuilles volkshuisvesting, landbouw, WMO zorg in beheer. Daarmee krijgt het CDA de mogelijkheid om belangrijke thema’s verder vorm te geven die direct raken aan het dagelijks leven van onze inwoners.
Met dit coalitieakkoord kiezen we voor een gemeente die vooruitgaat zonder de menselijke maat uit het oog te verliezen. Een gemeente waar ruimte is om te wonen, te ondernemen en samen te leven. Vanuit die overtuiging zegt het CDA Hardenberg vol vertrouwen: Wij zijn er!

24 april 2026

03 april 2026

03 april 2026