Harmelen

Inventarisatie woningbouwlocaties – bouwen voor Harmelenaren
Inventarisatie woningbouwlocaties – bouwen voor Harmelenaren Op dit moment wordt er volop gebouwd in Harmelen. De behoefte aan nieuwe woningen is echter onverminderd groot. Het CDA wil een gedegen inventarisatie van alle potentiële woningbouwlocaties, zoals het terrein achter De Vijverhof of het deel van Haanwijk tegen de bebouwde kom aan. Daarbij staat voorop dat nieuwe woningen in de eerste plaats beschikbaar moeten zijn voor inwoners van Harmelen, zodat jongeren, starters en senioren in hun eigen dorp kunnen blijven wonen. We zetten in op duurzame en passende bouw die aansluit bij de bestaande structuur en bijdraagt aan de leefbaarheid van Harmelen. Een nieuw Woonzorgcentrum Gaza heeft topprioriteit.
Harmelerwaard als groene buffer
De Harmelerwaard moet een groene, open buffer tussen Harmelen en de stedelijke uitbreiding van Utrecht worden wanneer de kassen hier vertrekken. Dit gebied is essentieel voor natuur, landschap en recreatie. Het CDA Woerden wil dit gebied beschermen tegen verstedelijking, het landelijke karakter behouden en recreatiemogelijkheden creëren. Zo wordt de Harmelerwaard een waardevol groen gebied voor huidige en toekomstige generaties.
Verkeerssituatie Dorpsstraat en ontsluiting van het dorp
De verkeersveiligheid in de Dorpsstraat Moet structureel verbeteren. Wij pleiten voor maatregelen die zowel de leefbaarheid als de doorstroming van verkeer waarborgen. Het doorgaande zwaar verkeer is een doorn in het oog. We onderzoeken slimme oplossingen zoals snelheidsbeperkende maatregelen (bijvoorbeeld een flitspaal), herinrichting en betere voorzieningen voor fietsers en voetgangers. Tegelijk is een toekomstbestendige verkeersontsluiting van Harmelen nodig, met aandacht voor bereikbaarheid, veiligheid en beperkte verkeersdruk in het dorp.
Renovatie of nieuwbouw brandweerkazerne
Een goed functionerende brandweerkazerne is essentieel voor de veiligheid van Harmelen en omgeving. De huidige kazerne voldoet niet meer, onder andere vanuit Arbotechnisch perspectief. Wij pleiten daarom al jaren voor renovatie of volledige nieuwbouw. Het is hoogtijd om knopen door te hakken en daadwerkelijk aan de slag te gaan. Belangrijk is dat de nieuwe of vernieuwde kazerne voldoet aan moderne eisen, voldoende ruimte biedt voor materieel en een veilige werkomgeving biedt aan vrijwilligers en medewerkers. Zo blijft de brandweer goed voorbereid op haar taken en risico’s in de regio.
Geluidsscherm langs de A12
Geluidsscherm langs de A12 Het CDA zet zich in voor een geluidscherm langs de A12 bij Harmelen. Het dorp ondervindt al jaren toenemende geluidsoverlast door het drukker wordende verkeer, waarbij de zuidwestenwind het lawaai rechtstreeks richting het dorp stuwt. Vooral inwoners van Molenwijk en Hofwijk hebben hier last van. Tien jaar geleden vervloog de hoop op verbetering toen er uitsluitend maatregelen bij De Meern werden getroffen. Het CDA vindt dat Harmelen nu eindelijk aan de beurt is. Een fraaie groene geluidswal met daarboven een scherm van zonnepanelen biedt hierbij een duurzame en effectieve oplossing: minder geluid en tegelijkertijd lokale opwek van energie. Wij willen de lobby bij het Rijk en de provincie opstarten en bekijken of het scherm kan worden doorgetrokken richting Woerden. Maar eerst focus op Harmelen.