CDA | Middelland

Mid­del­land

Voorzieningen hand in hand met nieuwbouw

Middelland is een nieuwe woonwijk. Van oorsprong is het gebied een bedrijventerrein met veel kantoren. Bij de transformatie van dit gebied naar een aantrekkelijk nieuw woongebied horen voorzieningen die het dagelijks leven gemakkelijk en prettig maken. Bij verdere ontwikkelingen moet nadrukkelijk aandacht zijn voor winkelvoorzieningen en andere functies die passen bij de nieuwe bewoners van deze wijk. Zo voorkomen we dat Middelland een slaapwijk wordt en bouwen we aan een wijk waar je kunt wonen, elkaar kunt ontmoeten en je dagelijkse dingen zaken, dicht bij huis kunt regelen.

Goede fietsinfrastructuur naar centrum en station

Door de geschiedenis als bedrijventerrein is Middelland vooral ingericht op de auto. Een moderne, autoluwe wijk vraagt juist om veilige en aantrekkelijke routes voor fietsers en voetgangers. Vooral richting het centrum en het station moet de infrastructuur op orde zijn. Dat betekent overzichtelijke fietspaden, veilige kruisingen en logische verbindingen. Het CDA wil in de komende periode plannen ontwikkelen voor goede fietsverbindingen vanuit Middelland. Een autoluwe en fietsrijke wijk slaagt immers alleen als fietsen een veilige, prettige en aantrekkelijke keuze is.

Sociale samenhang ondersteunen

Een nieuwe wijk groeit niet alleen in stenen, maar vooral in mensen. Bewoners moeten de kans krijgen elkaar te leren kennen en samen een gemeenschap op te bouwen. Daarvoor zijn ontmoetingsplekken onmisbaar, zoals een goed ingericht plein, een park, speelplekken, een buurthuis of andere plekken waar mensen elkaar kunnen treffen. Wij willen dat bij de verdere inrichting van Middelland bewust ruimte wordt gemaakt voor dit soort voorzieningen. Daarnaast moet de gemeente initiatieven van bewoners ondersteunen die bijdragen aan sociale samenhang.

Ontwikkelingen ziekenhuisterrein

Het ziekenhuisterrein van het Sint Antonius staat aan de vooravond van vernieuwing. Een deel van het terrein zal ruimte bieden aan woningbouw. Dat is een mooie kans om extra woonruimte in Middelland te creëren. Wij vinden het belangrijk dat het nieuwe zorgcentrum op het resterende deel van het terrein komt voldoende ruimte biedt voor het huidige zorgaanbod en waar mogelijk meer. Een bezoek aan de polikliniek in Woerden moet mogelijk blijven. Daarnaast kan een nieuw woonzorgcentrum ruimte bieden voor revalidatie van inwoners van de gemeente.