CDA | Initiatief tegen jongeren­eenzaamheid unaniem aangenomen

24 februari 2026 1 minuten lezen

Ini­ti­a­tief tegen jongeren­eenzaamheid una­niem aan­ge­no­men

De gemeenteraad van Kapelle heeft ons initiatiefvoorstel om eenzaamheid onder jongeren aan te pakken unaniem aangenomen. Een krachtig signaal: jongeren doen ertoe – en we laten hen niet alleen staan.

Uit cijfers blijkt dat maar liefst 31% van de jongeren zich in meer of mindere mate eenzaam voelt. Dat is 1 op de 3. Met dit voorstel kiezen we voor een concrete en structurele aanpak. De komende drie jaar zetten we in op een professioneel project met een vaste jongerenwerker (0,5 fte). Deze richt zich op begeleiding, netwerkopbouw, individuele ondersteuning en het versterken van sociale vaardigheden en zelfvertrouwen.

Belangrijk is dat het project zorgvuldig is opgezet. Er komen duidelijke evaluatiemomenten: na één jaar een tussenevaluatie en na 2,5 jaar een uitgebreide eindevaluatie. Zo maken we inzichtelijk wat het effect is op deelname, ervaren eenzaamheid en maatschappelijke impact. Het gaat om een tijdelijk en toetsbaar traject – doelgericht en verantwoord.

De wethouder sprak namens het college waardering uit voor het voorstel en gaf aan dat het binnen het budget past en dat het geld goed wordt besteed. Dat de volledige raad het voorstel heeft gesteund, laat zien dat dit onderwerp boven partijpolitiek staat.

Wij zijn trots op dit brede draagvlak. Met dit besluit investeren we preventief in onze jongeren, versterken we hun toekomst en bouwen we samen aan een hechtere gemeenschap.

Lees
ver­der