
14 juni 2025
25 januari 2026 1 minuten lezen
Geert-Jan Naberman (27) uit Goedereede is de hoogste nieuwkomer op plaats 2 van de kandidatenlijst van het CDA Goeree-Overflakkee. De huidige nummer 2, Dirk Pijl (71) uit Goedereede-Havenhoofd, schuift door naar de rol van lijstduwer. Eerder werd Tim Jochems (29) uit Oude-Tonge al gekozen tot lijsttrekker.
Met Naberman en Pijl zet het CDA nadrukkelijk in op een sterke vertegenwoordiging van de westkant van het eiland. “Het CDA laat de kop van het eiland niet links liggen,” zegt Naberman. “Wij zijn er als lokale partij voor het hele eiland.”
Naberman is geboren en getogen in Goedereede en diep geworteld in de lokale gemeenschap. Hij was vier jaar actief voor de Stadsraad Goedereede, en groeide door naar het voorzitterschap. Daarnaast is hij voorzitter van de Koninklijke Fanfare Apollo Goedereede, waar hij al bijna twintig jaar lid van is. Het verenigingsleven is voor hem essentieel, zeker ook in de kleinere kernen.
Bouwen voor onze inwoners en behoud van voorzieningen
Afgelopen weekend verhuisde Naberman naar zijn eigen woning in Goedereede en is hij zelf starter op de woningmarkt. “Ik ervaar dagelijks hoe belangrijk het is dat jongeren hier een plek kunnen vinden. We moeten vaart maken met het bouwen van woningen voor onze eigen inwoners, zodat zij in hun vertrouwde omgeving kunnen blijven wonen.”
Naast woningbouw maakt Naberman zich hard voor het behoud van voorzieningen, de stranden en het unieke landschap op de kop van het eiland. “Voorzieningen zoals het zwembad in Stellendam en de milieustraat in Goedereede zijn onmisbaar. Niet alles hoeft naar Middelharnis. Ook maak ik me zorgen over de toekomst van verenigingsgebouwen en ontmoetingsplekken. Die moeten het sociale hart zijn en blijven van onze kernen. Dat maakt het leven in onze dorpen, wijken en buurten fijn en leefbaar.”
Ruimte voor de nieuwe generatie
Raadslid Dirk Pijl spreekt vol vertrouwen zijn steun uit voor de nieuwe generatie: “Ik ben blij dat jonge mensen opstaan die zich hard maken voor de toekomst van ons eiland. Geert-Jan staat midden in de samenleving en weet wat hier speelt. Daarom maak ik met een gerust hart ruimte op de lijst.”
Pijl is sinds 2002 actief in de gemeenteraad en kreeg bij de vorige verkiezingen veel steun van kiezers die tegen de komst van een luxe villawijk aan de Ouddorpse kust waren. “Wij hebben daarin woord gehouden,” aldus Pijl. “Ik ben teleurgesteld dat partijen die zeiden tegen uitbreiding van recreatie op de kop te zijn, dit plan toch aan een meerderheid hebben geholpen. Er is daar gelukkig nog geen recreatiewoning gebouwd en ik hoop dat dit zo blijft.”
Pijl blijft bij voorkeurstemmen beschikbaar als raadslid
Als lijstduwer wil Pijl met voorkeurstemmen een extra zetel voor het CDA binnenhalen. “Het zou goed zijn voor ons eiland als het lokale CDA de grootste partij wordt. Met voldoende voorkeurstemmen ga ik graag door als volksvertegenwoordiger. Ik blijf mij inzetten voor onderwerpen die mij aan het hart liggen, zoals de visserij, landbouw en het behoud van de rust, ruimte en identiteit van ons eiland.”

14 juni 2025