
17 september 2026
17 september 2026 1 minuten lezen
Inwoners en maatschappelijke organisaties in Zuid-Holland krijgen straks meer ruimte om provinciale taken zelf over te nemen. De provincie werkt dit zogeheten uitdaagrecht uit in de Participatieverordening, een wijziging waar CDA Zuid-Holland zich al langer hard voor maakt.

Tijdens de vergadering van de commissie Bestuur en Middelen van Provinciale Staten op 16 september kwamen de wijzigingen in de Participatieverordening aan bod. Een belangrijk onderdeel daarvan is het uitdaagrecht. Hiermee kunnen inwoners en maatschappelijke partijen straks een verzoek indienen om een provinciale taak geheel of gedeeltelijk zelf uit te voeren. Zij moeten dan wel aannemelijk maken dat zij het beter, efficiënter, goedkoper of met meer maatschappelijke meerwaarde kunnen doen dan de provincie zelf.
Voor CDA Zuid-Holland is dit geen toevallige toevoeging. In het verkiezingsprogramma 2023-2027 pleitte de partij al expliciet voor een uitdaagrecht. Woordvoerder Bas Nootenboom is dan ook tevreden dat deze belofte nu concreet vorm krijgt:
Dit uitdaagrecht kan het verschil maken bij de uitvoering van provinciale taken. Complexe problemen vragen om goede samenwerking tussen inwoners, maatschappelijke organisaties en de provincie.
Met het uitdaagrecht krijgen inwoners en organisaties die dicht bij een vraagstuk staan, de kans om daadwerkelijk aan de slag te gaan. CDA Zuid-Holland ziet dit als een manier om de kennis en betrokkenheid uit de samenleving beter te benutten bij de uitvoering van provinciaal beleid.

17 september 2026
14 september 2026

14 september 2026