CDA | CDA blij met Cultureel Centrum in Kruispuntkerk

14 december 2024 2 minuten lezen

CDA blij met Cul­tu­reel Cen­trum in Kruis­punt­kerk

Afgelopen donderdag hield het CDA Voorschoten in de gemeenteraad een indringend pleidooi gehouden voor het in gang zetten van de omvorming van Het Kruispunt tot een nieuw Cultureel Centrum. Daarbij riep het CDA ook andere partijen op om daadkracht te tonen en risico’s te durven nemen. Dit heeft er mede toe geleidt dat de meerderheid van de gemeenteraad uiteindelijk instemde met het Kruispuntkerk-plan.

Afgelopen donderdag hield het CDA Voorschoten in de gemeenteraad een indringend pleidooi gehouden voor het in gang zetten van de omvorming van Het Kruispunt tot een nieuw Cultureel Centrum. Daarbij riep het CDA ook andere partijen op om daadkracht te tonen en risico’s te durven nemen. Uiteindelijk stemde de gemeenteraad unaniem in met het Kruispuntkerk-plan.

We praten al jaren over een nieuw Cultureel Centrum. Wij vinden het belangrijk dat er nu een knoop doorgehakt wordt en we zijn heel blij dat de raad unaniem akkoord is gegaan hiermee. Dit is goed voor Voorschoten. Cultuur verbindt en maakt Voorschoten tot ons unieke dorp. Van toneel tot muziek, van film tot andere podiumkunst kan hier straks terecht. Het wordt een prachtige plek waar heel Voorschoten samen kan komen”, aldus CDA-raadslid Helma van der Wende.

Hoewel er eerst gekeken werd naar de bibliotheek, bleek dat financieel niet haalbaar. Ook bleek er onvoldoende ruimte te zijn voor toneel- en muziekvoorstellingen of andere podiumkunsten. Uiteindelijk bleek de kruispuntkerk de ideale locatie. Na gesprekken tussen gemeente en nieuwe eigenaar van de Kruispuntkerk, kwam men er uit. De culturele activiteiten zullen ongetwijfeld óók bijdragen aan het zo hard nodig verlevendigen van het centrum.

De gemeenteraad heeft het afgelopen jaar drie keer de plannen intensief besproken. Om tot een weloverwogen besluit te komen is er door de CDA-fractie volop mee gedacht en zijn er gedurende dit jaar veel vragen over de ontwikkeling van het plan gesteld. Naast de kerk moet woningbouw komen. Daarover stelde het CDA vragen, omdat de hoogte bij het CDA vragen opriep. Het ontwerp wordt nu lager en het ontwerp zal meer aansluiten bij de kerk. Er zullen 17 woningen komen naast de kerk voor jonge en oudere Voorschotenaren.

Het nieuwe cultureel centrum moet een plek worden waar Voorschotenaren straks volop van kunnen genieten. Voor het CDA is het belangrijk dat er na een voorstelling of les ook nog een kopje koffie of iets anders genuttigd kan worden. Het CDA heeft daarom nogmaals de wethouder gevraagd daarop toe te zien. In de kruispuntkerk zou straks ook functiegebonden horeca in het Kruispunt moeten zijn. Zo wordt de Kruispuntkerk een echte Voorschotense plek van ontmoeting voor iedereen. Dankzij de vele vrijwilligers van alle verenigingen zal het een actief centrum worden in ons dorp.

Het besluit is genomen. Er ligt nu een mooi plan! Het beheer van het cultureel centrum, door met name vrijwilligers, moet nog verder worden uitgewerkt. Ook naar parkeren zal nog gekeken worden. Maar het CDA zet er samen met andere partijen haar schouders onder. Met deze stap helpen we Voorschoten en alle bewoners een stap vooruit zetten.

Lees
ver­der