CDA | CDA Voorschoten opent nieuw politiek jaar met Europarlementslid…

20 januari 2025 1 minuten lezen

CDA Voor­scho­ten opent nieuw poli­tiek jaar met Euro­par­le­ments­lid Inge­borg ter Laak

In een volle Boschbloem vierde CDA Voorschoten haar nieuwjaarsbijeenkomst. Het was een volle zaal die kwam luisteren naar een speciale gastspreker. Niemand minder dan Europees Parlementslid van het CDA, Ingeborg ter Laak kwam uit Brussel de avond opluisteren. Het politieke jaar is voor het CDA in Voorschoten met enthousiasme begonnen.

In een volle Boschbloem vierde CDA Voorschoten haar nieuwjaarsbijeenkomst. Het was een volle zaal die kwam luisteren naar een speciale gastspreker. Niemand minder dan Europees Parlementslid van het CDA, Ingeborg ter Laak kwam uit Brussel de avond opluisteren. In een warm gesprek vertelde Ter Laak haar indrukken in Brussel. De avond werd geopend door CDA-voorzitter Willem Snoeker.

Ter Laak benadrukte dat het werk in Europa belangrijker is dan ooit. “Met een nieuwe Amerikaanse president op komst, een oorlog in Oekraïne en de uitdagingen van klimaatverandering, is samenwerken in Europa een bittere noodzaak.” Die samenwerking is niet altijd even makkelijk. “Het CDA zit met allerlei gelijkgestemde partijen uit andere landen in één fractie, de Europese Volkspartij. Daarinzitten 26 verschillende nationaliteiten. Die kijken altijd anders naar dingen toe. En toch lukt het ons om het steeds eens te worden. Dat we samenwerken in Europa dat is en blijft iets heel bijzonders en in deze tijd ook broodnodig.”

Ter Laak is sinds half 2024 nieuwbakken lid van het Europees Parlement. Ze is bovendien geen onbekende in de regio. Als oud-wethouder in Zoetermeer kent ze de regio op haar duimpje. Ook kwam Ter Laak tijdens de verkiezingen voor het Europees Parlement (nu een half jaar geleden) al op bezoek bij de Voorschotense CDA’ers.

De leden van CDA Voorschoten luisterden geboeid naar de ervaringen van het Parlementslid en er was volop ruimte voor vragen vanuit de zaal. Die waren er zeker. Krijgt men in Brussel de handen wel op elkaar voor het klimaat? Hoe moeten we verder met Oekraïne? Kunnen we Oekraïne blijven steunen? Op alle antwoorden had Ter Laak een kundig verhaal.

Willem Snoeker sloot de avond af en vatte het samen: “Een half jaar geleden was je bij ons te gast als kandidaat en nu ben je volop ervaren lid in Brussel. Wij vinden het geweldig dat je toch nog de tijd hebt om bij ons langs te komen”. Snoeker benadrukte dat dit precies is waar het CDA voor staat: “Ook al zit een CDA’er in Brussel, die band met de mensen, lokaal en dichtbij, dát blijft altijd bij onze partij.” Hij hoopte dat Ingeborg voor een volgende keer de weg naar Voorschoten weer zal vinden en dankte haar hartelijk. Als bedankje kreeg ze een Voorschotense lekkernij van onze eigen ondernemers. Het politieke jaar is voor het CDA in Voorschoten met enthousiasme begonnen.

Lees
ver­der