
19 oktober 2025
06 april 2025 1 minuten lezen
Met een verrekijker haal je de overbekende stip op de horizon dichterbij. Staren naar de toekomst door een verrekijker heeft als nadeel dat je niet ziet wat er vlak voor je voeten ligt. Zaken die we vandaag ook belangrijk vinden.
Binnen de gemeente spreken we over Waddinxveen in 2050. Dat is ver weg en de vergelijking met de stip op de horizon is tijdens de gesprekken in de Gemeenteraad vaak gemaakt. Maar natuurlijk mag je bij dat soort discussies de actuele situatie niet uit het oog verliezen:
- Er zijn te weinig huurwoningen beschikbaar. Slechts 25% van de woningen in Waddinxveen is een betaalbare sociale huurwoning. Dat is te weinig en die tekorten raken veel woningzoekenden. Vooral jonge alleenstaanden vissen in Waddinxveen heel vaak achter het net.
- We hebben achterstanden als het gaat om scholen, kinderopvang, sportaccommodaties, huisartsen enz. Waddinxveen is de afgelopen 10 jaar snel gegroeid en voor deze zogenoemde maatschappelijke voorzieningen is een inhaalslag nodig.
- De toegang en ontsluiting van onze gemeente is slecht en het nog steeds ontbreken van de Verlengde Bentwoudlaan (rondweg aan de westzijde) zorgt voor veel doorgaand (vracht)verkeer.
Het is een uitdaging om de langere termijn te bespreken en te weten dat er voor de korte termijn ook veel zaken moeten worden opgepakt. Dat lijkt heel veel op Chinees jongleren met de kans dat bordjes vallen!
Het CDA heeft oog voor de genoemde problemen en besteedt daar veel aandacht aan. Maar wij moeten ook verder vooruit kijken. De discussie over de toekomst van Waddinxveen wordt gevoerd aan de hand van een aantal scenario’s. De fractie heeft het standpunt ingenomen dat een scenario met overzichtelijke groei acceptabel is. De groei vloeit overigens voor het grootste deel voort uit al bestaande plannen die in de komende jaren worden gerealiseerd. Wij hechten heel veel waarde aan het versterken van de voorzieningen in de wijken. Juist onze maatschappelijke voorzieningen moeten meegroeien met de omvang van de gemeente. Daardoor ontstaat en behouden we sociale samenhang in de wijken. Dat vereist ook een evenwichtige samenstelling van de bevolking en die ontstaat alleen door een goede mix van te bouwen woningen. Aandacht voor gezinswoningen, maar zeker ook voor alleenstaande starters en ouderen.
De raad gaf input aan de plannen van het college. In de loop van de komende maanden komt het college met voorstellen, wordt de discussie vervolgd en besluiten genomen. En ondertussen? Ondertussen bespreken we programma’s voor maatschappelijke voorzieningen en een scholenplan. Dat gaat dus gewoon door!
Peter Besuijen
Fractievoorzitter


19 oktober 2025

19 september 2025

30 augustus 2025