11 september 2026 1 minuten lezen

Judith Bühler treedt toe tot bestuur van Euro­pees MKB-net­werk SME Euro­pe

Tweede Kamerlid Judith Bühler treedt namens het CDA en de CDA Business Club toe tot het bestuur van SME Europe, het Europese netwerk voor het midden- en kleinbedrijf.

SME Europe brengt ondernemers, politici en beleidsmakers uit heel Europa samen om de belangen van het midden- en kleinbedrijf nadrukkelijk op de Europese agenda te zetten. Het netwerk richt zich onder meer op een sterk ondernemingsklimaat, betere toegang tot financiering, ruimte voor innovatie en voorspelbare regelgeving.

Met haar ervaring in het bedrijfsleven, het lokaal bestuur en de landelijke politiek kan Bühler actief bijdragen aan een Europese agenda die ondernemerschap stimuleert, regeldruk vermindert en het concurrentievermogen van bedrijven versterkt. Haar toetreding tot het bestuur verstevigt bovendien de verbinding tussen het Nederlandse bedrijfsleven en de Europese besluitvorming.

Sinds november 2025 is Bühler lid van de Tweede Kamer en woordvoerder Economische Zaken.

Het CDA is recent via de CDA Business Club toegetreden tot SME Europe. Met de toetreding van Judith Bühler tot het bestuur wordt deze betrokkenheid verder versterkt.

“Ondernemers zorgen voor banen, innovatie en sterke regio’s. Vanuit mijn ervaring in het bedrijfsleven, als lokaal bestuurder en nu als Kamerlid zie ik hoe belangrijk het is dat Europese regels werkbaar zijn en bedrijven de ruimte krijgen om te investeren en te groeien. In het bestuur van SME Europe wil ik de stem van het Nederlandse MKB rechtstreeks verbinden met de Europese besluitvorming.” - Judith Bühler, Tweede Kamerlid voor het CDA

Ook CDA-partijvoorzitter Jean Wiertz benadrukt het belang van de Europese samenwerking:

“Het midden- en kleinbedrijf vormt de ruggengraat van onze economie. Het is daarom belangrijk dat het CDA ook op Europees niveau actief bijdraagt aan een sterk ondernemingsklimaat. Met Judith Bühler halen we niet alleen waardevolle economische en politieke expertise in huis, maar versterken we ook de verbinding tussen het Nederlandse bedrijfsleven en Europa.” - Jean Wiertz, partijvoorzitter CDA

“Als CDA Business Club willen we de stem van ondernemers ook in Europa laten horen. De Europese besluitvorming heeft grote invloed op de dagelijkse praktijk van bedrijven. Daarom is het belangrijk dat ondernemers goed zijn vertegenwoordigd zijn. Met Judith Bühler in het bestuur van SME Europe versterken we de verbinding tussen Nederlandse ondernemers en de Europese besluitvorming. Zo zorgen we ervoor dat de stem van ondernemers ook in Europa wordt gehoord.” - Peter Arensman, voorzitter CDA Business Club

Lees
ver­der