28 oktober 2025
30 oktober 2025 1 minuten lezen
Dank aan alle kiezers, kandidaten en vrijwilligers
Wat een bijzondere verkiezingsdag ligt achter ons.
Gisteren sprak Nederland – en lieten veel mensen hun stem horen voor fatsoenlijke, verbindende politiek.
Het CDAV bedankt alle kiezers die hun stem hebben laten horen – voor gelijkwaardigheid, respect en samenwerking. Daarnaast gaat onze dank uit naar alle kandidaten, campagneteams en vrijwilligers die zich de afgelopen weken met hart en ziel hebben ingezet. In buurten, dorpen en steden – overal stond het CDA met energie en overtuiging op straat.
De afgelopen weken voerde het CDAV twee campagnes die de kern raken van waar wij voor staan:
• Vrouwen aan tafel bij het CDA – waarin vrouwelijke kandidaten laten zien dat politiek luisteren, verbinden en handelen betekent;
• Mannen aan tafel voor de (CDA) Vrouwen – waarin mannelijke kandidaten laten zien dat gelijkwaardigheid niet alleen een vrouwenzaak is, maar een gezamenlijke opdracht.
Samen lieten deze kandidaten zien dat vrouwenzaken geen bijzaak zijn, maar raken aan de kern van onze samenleving: rechtvaardigheid, veiligheid, economische zelfstandigheid en fatsoenlijk samenleven.
Onze kandidaten zetten zich in voor gelijke vertegenwoordiging, eerlijke kansen op werk en zorg, en een samenleving waarin vrouwen zich veilig en gehoord voelen.
Zoals CDA-kandidaat André Poortman treffend zei:
“Emancipatie is geen beleidsinstrument, maar een morele opdracht. Het is niet iets van één groep of alleen van vrouwen, het is een verantwoordelijkheid van ons allemaal. Mannen hebben daarin een concrete rol te vervullen.”
Ook onze partijleider Henri Bontenbal benadrukte dat het CDA staat voor een samenleving waarin vrouwen veilig en gelijkwaardig kunnen deelnemen – in werk, zorg én politiek.
Die waarden delen wij vol overtuiging.
We wensen de nieuwe CDA-fractie veel wijsheid en moed toe om die waarden verder vorm te geven, in de geest van Henri Bontenbals boek Het kan echt anders:
“Samen werken aan een samenleving die luistert, verbindt en verantwoordelijkheid neemt.”
Het CDAV blijft zich daarvoor inzetten – met vrouwen én mannen, in politiek, bestuur en samenleving.
Dank aan iedereen die zich heeft ingezet, en laten we samen doorgaan met die verbondenheid.
Sluit je aan bij het CDA: www.cda.nl/lid-worden
