
25 november 2025
23 oktober 2025 1 minuten lezen
André Poortman maakt zich sterk tegen geweld en ongelijkheid tegenover vrouwen. “Femicide en gendergerelateerd geweld zijn onaanvaardbaar. We kunnen leren van landen als Italië, waar slachtoffers minder voorkomen door een gerichte aanpak.”
Daarnaast benadrukt hij dat emancipatie geen beleidsinstrument van de overheid is, maar een maatschappelijk proces. “Het is niet iets van één groep of alleen van vrouwen, het is een opdracht aan ons allemaal. De overheid kan kaders en normen stellen, maar wij hebben allemaal, en zeker mannen, de taak om emancipatie serieus te nemen.”
Mannen moeten, volgens André, soms een stap terug durven doen. “Dat kan stil, subtiel of zichtbaar. Bijvoorbeeld door bewust een vrouwelijk alternatief te kiezen bij een presentatie, of door niet op te treden op een podium waar alleen mannen vertegenwoordigd zijn. Het gaat ook om het opbouwen van een netwerk waarin je geconfronteerd wordt met andere perspectieven, in plaats van vast te blijven zitten in old boys-netwerken.”
Voor André is het duidelijk: emancipatie is een morele opdracht. “Het CDA moet weer durven zijn wat het altijd is geweest: een partij met wortels in de emancipatiestrijd, de sociale arbeiderskwestie, de schoolstrijd en de strijd voor kleine luyden. We moeten thema’s van vandaag door de bril van rechtvaardigheid bekijken en recht doen waar nodig. En we mogen niet alleen politieke trends volgen, we moeten ook zelf agenderend zijn op emancipatievraagstukken.”
Ook misogynie in de publieke ruimte en op sociale media vraagt zijn aandacht. “Vrouwonvriendelijke uitlatingen laten zien dat er een verkeerde manier bestaat om naar vrouwen te kijken. Mannen hebben de morele opdracht om dat te veranderen.”
Emancipatie is een verantwoordelijkheid van ons allemaal, en mannen hebben daarin een concrete rol te vervullen.
Het CDAV benadrukt dat we de emancipatieopgave niet zonder mannen kunnen waarmaken. Daarmee onderstreept het CDA dat gelijkwaardigheid en emancipatie een gezamenlijke verantwoordelijkheid zijn van mannen én vrouwen.
Meer weten over André Poortman? Lees verder via zijn CDA-profiel: https://lnkd.in/enRvqD77


25 november 2025

11 november 2025
30 oktober 2025