
24 oktober 2025
05 oktober 2025 1 minuten lezen
In de raadsvergadering van 2 oktober werd er gesproken over het Programma van Eisen voor het nieuwe zwembad. Het Programma van Eisen volgt op de uitgangspuntennotitie die de gemeenteraad in het voorjaar heeft vastgesteld. CDA-fractievoorzitter Bert Otten heeft in dit debat opnieuw gepleit voor de komst van een degelijke basiszwemvoorziening, waarbij voldoende capaciteit is voor zwemlessen en de kosten in de hand worden gehouden.

CDA-fractievoorzitter Bert Otten vertelt: “CDA Hoogeveen vindt het belangrijk dat er een passende zwemvoorziening is in de gemeente. Een zwemvoorziening die toegankelijk en betaalbaar is voor zwemlessen en doelgroepen, waarbij de kosten in de hand wordt gehouden. Voor het huidige plan verwacht het college 36 miljoen euro te moeten investeren. Gemeentebelangen, PvdA en GL willen meer recreatieve functies toevoegen – naast een al ingepaste familieglijbaan – zoals sauna’s, wellnessvoorzieningen en een zogeheten natte verbinding. Dat vinden wij geen gemeentelijke taak en daarvoor is er al voldoende aanbod in de omgeving.”
CDA Hoogeveen wil grip houden op de investeringen. Bert Otten vervolgt: “De huidige kostenraming bedraagt 36 miljoen euro, maar met de inflatie van de afgelopen jaren kunnen de kosten nog flink gaan stijgen. Daarom hebben we samen met de VVD, CU en SGP een amendement ingediend om een investeringsplafond in te stellen. Wanneer er meerkosten zijn boven het investeringsplafond van 36 miljoen euro, willen we graag dat het college dit teruglegt bij de raad en alternatieve scenario’s ter overweging aanbiedt.”
Helaas kon dit voorstel niet rekenen op steun van de raad. Otten besluit: “We vinden het onverstandig dat de raad geen investeringsplafond heeft ingesteld, maar wel extra recreatieve functies en daarmee kosten heeft toegevoegd aan het Programma van Eisen. Hoogeveen wil een sober zwembad zonder toeters en bellen. Op deze manier dreigen we de bietenbrug op te gaan. We hebben daarom alles overziende tegen het Programma van Eisen gestemd. We blijven het zwembaddossier kritisch doch constructief volgen.”