CDA | Gerry Ypma-Liefers

Gerry Ypma-Liefers

Gerry is geboren in Apeldoorn onder de rook van paleis Het Loo Sinds 1966 woont zij met haar man in Brummen en zij kregen drie kinderen. Ze vindt zichzelf inmiddels behoorlijk ‘ingeburgerd’.

Wie is Gerry Ypma-Liefers?
In Apeldoorn heeft zij in haar jeugd met haar vriendjes, de kinderen van de Koninklijke chauffeur, heel wat uurtjes rondgedwaald in de bossen rond Het Loo. Haar vader was daar boomkweker/tuinman. En natuurlijk werd er ook gezwommen in de vijvers met helder sprengenwater, een mooiere speeltuin is niet te bedenken!

Vanaf 1966 heeft Gerry zich In Brummen vooral bezig gehouden met volleybal, basisschool en vluchtelingenwerk. Als sporter, maar vooral als vrijwilliger trainde en coachte zij jeugd voor de Brummense Volleybalvereniging Bruvoc. Ook speelde zij zelf een aantal seizoenen bij Spiker in Eerbeek.

Gerry’s drie kinderen gingen naar de Wilhelminaschool in Brummen en als vrijwilliger heeft zij een grote bijdrage aan het onderwijs geleverd. Kinderen wegwijs maken in de bibliotheek en helpen bij spreekbeurten. En breed georiënteerd zoals Gerry is, heeft ze ook jarenlang Franse les aan de kinderen van groep 7 en 8 gegeven voor een goede start op het vervolgonderwijs.

Zij vertelt ook: 'Sinds 1990 kwamen er asielzoekers naar Brummen om daar gehuisvest te worden. Mensen die nog niet in het bezit waren van een verblijfsvergunning. Nu worden vluchtelingen eerst opgevangen in een COA (Centraal Orgaan opvang Asielzoekers) en komen ze pas voor huisvesting in een gemeente in aanmerking als duidelijk is dat ze in Nederland mogen blijven. Als lid van het bestuur van Vluchtelingenwerk was ik verantwoordelijk voor de juridische begeleiding en ondersteuning van deze gezinnen, waarbij het geven van taallessen een belangrijk onderdeel was'.

Waarom CDA?
Omstreeks 2000 kwam de politiek op haar pad. Sinds 2002 is Gerry 12 jaar lid van de CDA-fractie. Zij levert met haar kennis en inzichten al jarenlang een grote bijdrage aan alle zittende CDA-fracties.
Zoals bijvoorbeeld bij de invoering van de Wet Werk en Bijstand in 2003, de WMO in 2015 en niet te vergeten de CDA-Toekomstvisie voor het Primair Onderwijs welke de basis werd voor het Integraal HuisvestingsPlan (IHP) voor de basisscholen zijn slechts een paar voorbeelden.

Gerry heeft van huis uit meegekregen dat mensen zelf verantwoordelijk zijn voor hun handelen, maar dat dit ook betekent dat kwetsbare mensen, die het niet zelf kunnen redden, ten volle ondersteund moeten worden!

Ieder mens is zelf verantwoordelijk voor zijn handelen, maar als je kwetsbaar bent, moet je ondersteunt worden!