
30 september 2025
21 februari 2025 1 minuten lezen
Woningbouw voor jong en oud in de binnenstad van Doesburg. Ons amendement met D66 en PvdA/GL om hiervoor eventuele woonlocaties voor jong en oud op te nemen en te benoemen dat we graag meewerken aan kansrijke ontwikkelingen, is aangenomen in de raad van 20 februari.

Onze bijdrage tijdens de raadsvergadering: Tijdens de beraadslagingen in de commissie VROM constateerden we dat meerde partijen ruimte zien voor eventuele woonlocaties in de binnenstad die niet zo benoemd zijn in het addendum. Ook is er goed gesproken over onze grondtoon. Zijn we 100% reactief of is er nog iets van het regiseurschap te bespeuren en kunnen we dit ook niet zo zichtbaar maken in het addendum.
Zoals tijdens de commissie door ons gezegd, hebben we dat als een zoektocht ervaren. We waren content met de woorden van het college die terugkwam op een eerdere uitspraak dat we niet proactief op de koffie zouden gaan. Actief en meedenkend handelen zijn ons niet vreemd, zo hoorden we gelukkig. We hoorden ook dat het college de behoeftes van de binnenstad bewoners begrijpt. En ook dat als de Raad meer locaties wil benoemen dit kan, als wij dat willen. We hebben samen met D66 en PvdA/GL invulling willen geven door met een amendement te komen. Tegelijkertijd willen we benadrukken begrip te hebben voor de kanttekening over realisme en capaciteit. Daarom kijken we ook graag vooruit en vinden we het benoemen van eventuele woonlocaties ook iets wat ons kan helpen bij de komende bestuurlijke en ambtelijke opschaling.
De woonzorgwelzijnsvisie en addendum zijn in een bepaalde zin levende documenten. Dat juichen we toe. We zijn ook content met de Initiatiegroep Binnenstad Doesburg. Meedenken van onderop. Zoeken naar wegen waarin wel wat kan. Concretiseren van kansen etc. Voeg daaraan toe dat we een bedrijfscontactfunctionaris hebben en de woningnood hoog is en wij zien geen reden om somber vooruit te kijken.

30 september 2025

26 september 2025

05 juli 2025