CDA | Motie optimaliseren parkeerzones binnenstad aangenomen

25 april 2025 1 minuten lezen

Motie opti­ma­li­se­ren par­keer­zo­nes bin­nen­stad aan­ge­no­men

Tijdens de raadsvergadering van 24 april is onze motie voor het mogelijk aanpassen (verminderen) van de parkeerzones voor vergunninghouders aangenomen. Hiermee worden vervelende en acute knelpunten opgelost.

Het inrichten van de binnenstad in 6 parkeerzones was een wens van de Raad. Bij de bespreking van de eerste stand van zaken in een eerdere commissie VROM werd duidelijk dat het in sommige zones onevenredig knelt ten opzichte van andere zones.

Getalsmatig zal dit niet zomaar meer veranderen en omdat het vaak knelt op de grenzen, hebben we aan het college gevraagd of een vermindering van zones soelaas zou kunnen bieden. Dit lijkt het geval. De oplossing en verwachting kennen en problemen laten voortsudderen tot na de evaluatie eind van het jaar lijkt ons onnodig.

We weten dat het op diverse plekken knelt. Daarom willen we niet nog 8 maanden wachten. Zeker als het eenvoudig op te lossen is. Er zijn geen grote aanpassingen nodig en het kost bijna geen geld. Doen dus.

Wim Robbertsen
Fractievoorzitter

Daarom hebben we een motie ingediend die het college verzoekt

  1. voor de zomer van 2025 te overwegen of het huidig aantal zones de meest optimale variant is;
  2. zonodig voor de zomer een voorstel aan de Raad voor te leggen waarin het aantal zones wordt teruggebracht zover als nodig / wenselijk

De motie werd gesteund door SP, D66, PvdA/GroenLinks en haalde daarmee een meerderheid.

Lees
ver­der