
20 oktober 2026
28 oktober 2026 2 minuten lezen
Hij groeide op aan de dijk in Spijk, werkt als IT-specialist bij de Belastingdienst en zet zich als commissielid in voor het CDA. Voor Kasper zijn verbondenheid, tradities en aandacht voor elkaar belangrijk. We spreken hem over zijn jeugd, zijn drijfveren en zijn ideeën voor de Liemers.

Kasper is geboren in Spijk, waar het gezin woonde in een prachtig huisje aan de dijk. "We hadden eigen eieren en verbouwden samen met de buren groenten in een gedeelde moestuin." Toen zijn zus naar de basisschool ging, vonden zijn ouders de dijk toch wat te gevaarlijk om te fietsen en verhuisde ze naar Tolkamer. Daar groeide Kasper verder op. Zijn liefde voor de streek is altijd gebleven. Inmiddels woont hij met zijn verloofde en hun dochter in Zevenaar.
Politiek en maatschappij hebben Kasper altijd geïnteresseerd. Op school vond hij maatschappijleer al een mooi vak. "Ik vind het belangrijk om zelf een steentje bij te dragen aan zaken die ertoe doen." Hij is altijd CDA gezind geweest en wilde op een gegeven moment ook actief inzetten voor het gedachtegoed waarin hij gelooft. Die keuze past bij zijn overtuiging dat de samenleving te individualistisch is geworden. "Ik vind het belangrijk dat we naar elkaar omzien en dat mensen zich inzetten voor hun omgeving. Het gezin, de buurt en verenigingen spelen daarin een grote rol."
Hoe belangrijk verenigingen zijn, weet Kasper als geen ander. Vanaf zijn achtste speelde hij rugby bij de Zevenaarse rugbyclub De Duuvels, waar hij later vele jaren voor het seniorenteam speelde. Binnen de club was hij actief als web- en socialmediabeheerder, jeugdscheidsrechter en algemeen bestuurslid. Daardoor zag hij van dichtbij hoeveel werk er bij een vereniging komt kijken en hoeveel vrijwilligers daarin betekenen. "Bij verenigingen zie ik soms dat veel werk op de schouders van een kleine groep vrijwilligers terechtkomt. Terwijl we samen verantwoordelijk zijn om zulke ontmoetingsplekken in stand te houden."
Verbinding is voor Kasper geen modebegrip, maar een basisbehoefte. "Mensen willen ergens bij horen en zich gezien en gehoord voelen. Als ze die verbinding in hun omgeving onvoldoende vinden, zoeken ze die soms online en kunnen ze in een bubbel terechtkomen." Onlangs hoorde hij in een podcast dat veel onvrede ontstaat doordat mensen het gevoel hebben dat politici bepaalde groepen bevoordelen en naar hen niet omkijken. "Voor de politiek ligt daar een belangrijke opdracht: luister naar mensen en neem hun zorgen serieus."
Tradities brengen mensen samen, weet Kasper uit eigen ervaring. "Ik heb van dichtbij gezien hoeveel saamhorigheid de schuttersfeesten in Lobith-Tolkamer geven. Ook de processie is een mooi voorbeeld van een traditie die mensen verbindt. Het zijn belangrijke ankerpunten in een samenleving die snel verandert." Hij betreurt het dat de samenleving zo rationeel is geworden en dat iets van de verwondering en magie verloren gaat. "Er mag wat mij betreft meer aandacht zijn voor het geestelijke leven en voor dingen die groter zijn dan wijzelf."
Als IT-specialist bij de Belastingdienst zit Kasper midden in het speelveld van de digitale ontwikkelingen. Digitalisering kan werk gemakkelijker maken, kosten beperken en overlast verminderen. Maar de gemeente moet ook zorgvuldig met gegevens omgaan. "Daarvoor is voldoende kennis in huis nodig, zeker met het oog op een mogelijke grotere Liemerse gemeente. Belangrijke gegevens moeten we waar mogelijk op eigen systemen beheren." Tegelijkertijd kan niet iedereen even gemakkelijk met digitale systemen omgaan. Daarom zijn digitale hulppunten belangrijk, net als gemeentelijke dienstverlening voor mensen die minder digitaal vaardig zijn. Daarnaast ziet hij kansen voor digitale mantelzorg: mensen die anderen helpen met digitale zaken ondersteunen met kennis en hulpmiddelen.
In zijn vrije tijd speelt Kasper graag bordspellen, en die mogen best wat ingewikkelder zijn. Daarnaast leest hij graag, sport hij en kookt hij. "Vaak eenvoudige hapjes voor mijn dochter, maar met Kerstmis gaat het koken helemaal los!"

20 oktober 2026

15 oktober 2026

15 oktober 2026