
29 augustus 2025
04 juni 2025 2 minuten lezen
De CDA fractie heeft vragen gesteld aan het college over de berichtgeving in de media dat de werkzaamheden aanpak A27 zijn uitgesteld.

Door woordvoerder Otto van Breugel zijn 9 vragen gesteld. Hier zijn inbreng.
Voorzitter,
Al sinds 1996 wordt er gesproken over de verbreding van de A27, maar in plaats van vooruitgang ervaren we vooral uitstel, overlast en teleurstelling. Wat begon met plannen en beloften, is uitgegroeid tot een langslepend dossier dat onze regio steeds meer raakt. Ons werd vooruitgang beloofd maar uitstel en overlast is wat we hebben gekregen
Voor inwoners van Altena is de A27 een onmisbare route. Of het nu gaat om werk, familiebezoek of een uitje – we zijn allemaal afhankelijk van deze weg. Vooral de Merwedebrug is hierin cruciaal. De Merwedebrug bepaalt iedere dag de agenda van heel veel inwoners in Altena. Elke afsluiting zorgt voor omrijden, files en verloren tijd. Dat raakt niet alleen ons dagelijks leven, maar ook onze lokale economie.
Elke dag vertraging op de weg is een rem op de Altena economie. En toch zien we dat financiële beperkingen telkens zwaarder wegen dan politieke beloften. Het budget werd gehalveerd en echte oplossingen bleven uit. We krijgen zelfs spitsstroken in plaats van een verbreding. Voor onze regio betekent dat: doorschuiven, vertragen en opnieuw rekenen.
Voorzitter,
Onze gemeenschap, wij zijn een braaf volkje, is altijd geduldig en netjes gebleven. Maar het is nu tijd om onze stem te laten horen. Niet met harde acties, maar met een duidelijke boodschap: wij willen een betrouwbare en doordachte aanpak. We begrijpen dat onderhoud nodig is en dat veiligheid voorop staat. Maar wij vragen ook om respect voor de mensen die hier wonen en werken. Het is tijd dat onze zorgen serieus worden genomen.
We willen daarom graag antwoord op de vragen wat de gevolgen zijn voorgenomen uitstel van de aanpak.
Lees hier de vragen die zijn gesteld
Vertraging en Versnippering van de Aanpak: Inwoners Altena de Dupe
De langverwachte infrastructurele verbeteringen in onze regio lopen opnieuw flinke vertraging op. Het oorspronkelijke doel om de werkzaamheden in 2031 af te ronden, blijkt inmiddels onhaalbaar. In plaats daarvan is gekozen voor een gefaseerde aanpak, waarbij eerst alleen het gedeelte ten noorden van de Merwedebrug wordt uitgevoerd. Pas daarna zal worden gestart met de bouw van de twee nieuwe bruggen – wanneer dat precies zal zijn, is vooralsnog onbekend.
Deze beslissing heeft grote gevolgen voor de inwoners van Altena. Door het uitstel blijven we veel langer dan verwacht geconfronteerd met overlast door sluipverkeer. Verkeersknelpunten, zoals de gevaarlijke situatie bij de rotonde in Nieuwendijk en de onveilige verkeerssituatie bij Hank, blijven voorlopig onopgelost. Daarmee blijven niet alleen de dagelijkse ergernissen bestaan, maar ook de risico’s voor verkeersveiligheid.
Het is ronduit teleurstellend hoe er met de belangen van de inwoners wordt omgegaan. De keuze om de werkzaamheden uit te stellen en in delen uit te voeren lijkt vooral ingegeven door financiële overwegingen. Dat geld opnieuw zwaarder weegt dan de leefbaarheid en veiligheid van onze dorpen, is moeilijk te verkroppen.
De inwoners van Altena verdienen beter. Een duidelijke planning, heldere communicatie én een aanpak die veiligheid en leefkwaliteit op de eerste plaats zet – dat is het minste wat we mogen verwachten.
We blijven het volgen.