raadsvragen

25 september 2026 1 minuten lezen

CDA wil sleu­tel­kast­je voor zorg­toe­gang bij woon­com­plex Van Dedemstraat

In een wooncomplex van woningcorporatie Stadlander aan de Van Dedemstraat hebben vooral oudere bewoners moeite om thuiszorg en andere hulpverleners binnen te laten. Het CDA vindt de oplossing die Stadlander voorstelt, een digitaal toegangssysteem, voor deze bewoners niet werkbaar en ziet meer in een ouderwets sleutelkastje bij de voordeur. De fractie heeft daarom vragen gesteld aan het college.

Zorgbehoevende ouderen in het complex kunnen vaak niet zelf de voordeur opendoen, omdat ze daarbij ondersteuning nodig hebben. Voor henzelf is het bovendien niet duidelijk hoe ze de toegang voor hun zorgverleners wél goed kunnen regelen. Het CDA kreeg hierover signalen van bewoners.

Stadlander wijst als oplossing naar een Slim Slot: met een app kan een bewoner de zorgverlener op afstand toegang geven tot het pand en de voordeur. Het CDA zet daar vraagtekens bij. Voor een zorgbehoevende oudere is dat vaak niet te doen, door beperkte digitale vaardigheid en de complexiteit van zo’n systeem. In sommige gebouwen hangt bij de voordeur al een sleutelkastje, met eventueel een tag voor het slim slot erin. Dat lijkt het CDA een betere manier. Aanbellen bij de centrale hal kan volgens de fractie gewoon blijven zoals het nu gaat.

Dat sluit aan bij de lijn uit het verkiezingsprogramma van het CDA, dat inzet op voldoende woningen waarin ouderen ook bij een toenemende zorgbehoefte thuis kunnen blijven wonen.

Het CDA heeft het college daarom gevraagd of deze signalen bekend zijn, of het bereid is met Stadlander in gesprek te gaan over heldere en eenduidige informatie voor ouderen en hulp- en zorgorganisaties over hoe de toegang goed te regelen is, en op welke termijn dat dan gebeurt.

Lees de volledige brief aan het college.

Lees
ver­der