
11 september 2026
18 september 2026 1 minuten lezen
Een mogelijke tweede ALDI in De Zeeland roept bij omwonenden zorgen op over de gevolgen voor het verkeer in de wijk Kijk in de Pot. Het CDA kijkt kritisch naar de plannen (ook vanwege de eerdere discussie over een ALDI aan de Halsterseweg) en heeft het college daarover vragen gesteld.

De CDA-fractie kreeg de afgelopen periode via meerdere omwonenden signalen over de mogelijke komst van een ALDI naar De Zeeland. Voor de fractie was deze ontwikkeling nog niet bekend. Gezien de voorgeschiedenis rond de ALDI aan de Halsterseweg en de eerdere discussie over een tweede supermarkt in De Zeeland, voelt het CDA zich nauw betrokken bij dit onderwerp.
Aan de Halsterseweg komt inmiddels definitief een ALDI. Het CDA heeft eerder al aangegeven die locatie nog steeds geen verstandige keuze te vinden. Dat maakt de fractie extra kritisch op de gevolgen van een mogelijke tweede vestiging in De Zeeland, temeer omdat eerder het standpunt was dat daar geen plaats is voor een tweede supermarkt.
Dat er meer commerciële ruimte in De Zeeland wordt ingevuld, vindt het CDA op zichzelf positief. Omwonenden vroegen de fractie tegelijk aandacht voor de mogelijke gevolgen voor het verkeer in Kijk in de Pot: scooters, fatbikes en fietsers gebruiken de wijk nu al als route van en naar De Zeeland, en een extra supermarkt kan voor meer verkeersbewegingen zorgen. Het CDA wil dat dit wordt meegewogen bij de verdere beoordeling van de plannen, en dat verkeer zoveel mogelijk via geschikte routes wordt geleid.
Daarom heeft de fractie het college onder meer gevraagd of het al op de hoogte is van de mogelijke vestiging en op welk moment de gemeenteraad daarbij wordt betrokken, welke procedure nog moet worden doorlopen, hoe de gevolgen voor verkeer, verkeersveiligheid en leefbaarheid in Kijk in de Pot worden meegenomen, en hoe het college tegen deze mogelijke vestiging aankijkt in relatie tot de komst van de ALDI aan de Halsterseweg.

11 september 2026

04 september 2026

30 augustus 2026