04 september 2026 1 minuten lezen

Zoek­tocht naar maat­werk voor Oek­ra­ïen­se gezin­nen met huis­die­ren

CDA Hoorn is blij dat het college opnieuw zoekt naar maatwerk voor Oekraïense gezinnen met huisdieren. Juist in tijden van oorlog is het belangrijk dat mensen hun huisdier, dat onderdeel is van het gezin, niet hoeven achter te laten.

Voor CDA Hoorn is het belangrijk dat Oekraïense ontheemden niet gedwongen worden afscheid te nemen van hun huisdier. Deze mensen hebben huis en haard moeten verlaten vanwege de oorlog en juist dan kan een huisdier, als onderdeel van het gezin, van grote emotionele betekenis zijn.

Daarom zijn wij blij met de reactie van het college op de oproep die raadslid Matthijs Koster namens het CDA Hoorn, PRO Hoorn en PvdD Hoorn deed. Het college geeft aan opnieuw zorgvuldig te gaan zoeken naar mogelijkheden binnen Hoorn en daarbij te kijken naar maatwerk.

We begrijpen dat de gemeente niet op voorhand kan garanderen dat er voor ieder gezin een passende plek binnen Hoorn wordt gevonden. Voor het CDA Hoorn is het echter belangrijk dat we alles doen, wat redelijkerwijs mogelijk is, om een oplossing te vinden waarbij deze gezinnen bij hun huisdieren kunnen blijven.

Wij zijn blij met de constructieve houding van het college en kijken hoopvol uit naar een passende oplossing voor mens en dier. Het CDA Hoorn blijft zich hiervoor inzetten totdat voor alle gezinnen  een passende oplossing gevonden is.

Lees
ver­der