
23 oktober 2025
14 mei 2025 1 minuten lezen
Wonen in Sliedrecht: dat gunnen we iedereen! Helaas is dat makkelijker gezegd dan gedaan. In heel Nederland wordt het steeds moeilijker om een betaalbaar huis te vinden; ook in Sliedrecht. Jongeren blijven noodgedwongen thuis wonen, ouderen zitten vast in een te groot huis. Ook is een flink aantal sociale huurwoningen in Sliedrecht toe aan renovatie. Daarom is het tijd voor actie! Er is een ambitieus plan opgesteld: de sloop van zo’n 440 oude woningen en de bouw van meer dan 700 nieuwe woningen: sociale huur en koop. Dit gaat gebeuren op zeven locaties, te beginnen bij de Maaslaan, de Middeldiepstraat en de Valkweg. Plekken waar de woningbouw snel kan beginnen.
Belangrijk is wel: woningbouw is meer dan het stapelen van stenen. Het gaat over leefbaarheid en over het vinden van een goede balans tussen wonen, groen en parkeren. Dat maakt het er niet makkelijker op. Participatie is daarom erg belangrijk. Om samen met de omwonenden te kijken naar een gebalanceerde invulling van de verschillende locaties. Uiteindelijk heeft dat bij dit ambitieuze plan een belangrijke rol gespeeld. Bewoners hebben hun zorgen kenbaar gemaakt: over het Dreespark, over parkeerruimte, over hoogbouw. En die zorgen werden serieus genomen. De oorspronkelijke plannen zijn fors aangepast en daarmee veel beter geworden. Uiteraard lukt het niet om alle wensen over te nemen. Dat hoort er helaas bij. Ook daar is het zoeken naar een goede balans tussen de wensen van de omwonenden en de wensen van woningbouw.
De gemeenteraad heeft uiteindelijk twee volle avonden vergaderd over het ambitieuze plan. Op 3 juni moet een besluit genomen worden. Het CDA Sliedrecht is in ieder geval groot voorstander. Uiteraard zijn er nog zaken die nog beter kunnen. Bijvoorbeeld extra parkeerplaatsen of het verbeteren van de buitenruimte rondom de woningbouwlocaties. Juist om te werken aan een goede balans. Daar komen we op 3 juni verder over te spreken.
Hoe dan ook: laten we niet alleen bouwen aan stenen, maar juist ook aan gemeenschappen. Aan een Sliedrecht waar plek is voor starters én senioren, voor gezinnen én alleenstaanden. En als het even tegenzit, kijk dan naar dat bordje in het Dreespark: “Houd het leefbaar voor een ander en houd rekening met elkaar.” Ik had het niet beter kunnen zeggen.
Frank Dunsbergen
Fractievoorzitter CDA Sliedrecht


23 oktober 2025
14 oktober 2025

27 september 2025