CDA | Unanieme steun voor motie: HDSR gaat KRW-maatregelen voortaan…

31 oktober 2025 2 minuten lezen

Una­nie­me steun voor motie: HDSR gaat KRW-maat­re­ge­len voort­aan beter onder­bou­wen

Al een tijdje houdt de CDA-fractie van het Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden de ontwikkelingen rond de KRW (Kaderrichtlijn Water) nauwgezet in de gaten. Het CDA is namelijk kritisch op het gelopen proces. Wij vinden dat we niet goed geïnformeerd worden over de afwegingen rond de maatregelen voor de KRW, waardoor we onvoldoende kunnen volgen of de voorgestelde maatregelen wel het gewenste effect hebben.

Verantwoord waterbestuur
Onze fractievoorzitter Annemien van der Veen hield een krachtig en overtuigend pleidooi hierover en diende een motie in. Dit vond weerklank bij álle aanwezige fracties die de motie unaniem steunden met als doel te komen tot een verantwoord en realistisch waterbestuur. We willen voorkomen dat er geld en inzet gaan naar maatregelen die weinig opleveren. Tegelijkertijd versterken we hiermee de juridische onderbouwing richting provincie, Europa en onze ingezetenen. We willen immers niet een volgend stikstofdossier!

BBB schittert door afwezigheid
Opvallend was dat de gehele BBB-fractie afwezig was, inclusief de portefeuillehouder. Daarmee lieten zij een belangrijk moment lopen om verantwoordelijkheid te nemen in het debat over de toekomst van schoon water. Volgens afspraken die we al in 2000 hebben gemaakt moet namelijk uiterlijk eind 2027 het water in Nederland een goed leefgebied vormen voor planten en dieren die er thuishoren én er moet redelijk eenvoudig drinkwater van te maken zijn. Voor het CDA staat water als bron van al het leven en daarom vinden we het ook belangrijk dat ons water schoon en gezond is. De tijd begint te dringen. 2027 is immers dichtbij, maar voor de BBB is dit blijkbaar geen reden om verantwoordelijkheid te nemen.

CDA versterkt positie Algemeen Bestuur in Investeringsvoorstellen en Bestuursrapportage, beter inzicht en gezamenlijke motie CDA aangenomen
Het Algemeen Bestuur van het Waterschap HDSR bespreekt, bij onder andere de behandeling van de Voorjaarsnota, investeringsvoorstellen. Tot nu was het onduidelijk over welke voorstellen het ging, welke relevant zijn en hoe dit besproken kon worden. Omdat het over significante bedragen gaat, minimaal 1 miljoen euro, en belangrijke voorstellen gaat over bijvoorbeeld onderhoud RWZI’s (rioolwaterzuiveringsinstallaties), medicijnresten uit water, UPGL-maatregelen hebben wij een motie ingediend met de VVD, CU en Algemene Waterschapspartij. In deze motie heeft Algemeen Bestuurslid Robin Dorsman opgeroepen om investeringen van minimaal 1 miljoen euro bespreekbaar te kunnen maken als hier steun voor is van minimaal 3 fracties. Ook dient het college een overzicht van de investeringsvoorstellen aan te leveren. Deze motie is aangenomen, ‘een mooi resultaat dat ons meer inzicht en positie geeft’ aldus Robin!

Vergroting sturingsmogeljkheden door effectievere behandeling Bestuursrapportage, Jaarstukken en Voorjaarsnota, gezamenlijke motie CDA aangenomen
In diezelfde Algemeen Bestuursvergadering op 8 oktober, heeft Robin Dorsman een andere motie ingediend met de VVD, Algemene Waterschapspartij, Water Natuurlijk. Momenteel worden de Jaarrekening, Voorjaarsnota en Bestuursrapportage in één vergadering behandeld. Dit zijn 3 belangrijke onderwerpen en van grote betekenis om bijsturing te kunnen aan het college. Het is daarom onverstandig en er is te weinig tijd om deze in één vergadering te behandelen of pas na het zomerreces. In de motie hebben we gepleit om de behandeling van deze onderwerpen op verschillende momenten te doen, om daarmee betere positie, sturing en invloed te kunnen hebben. Robin Dorsman: ‘Ook deze motie is aangenomen, wat zowel ten goede komt voor het gehele Algemeen Bestuur maar zeker ook voor het CDA gezien onze scherpe, constructief-kritische betrokkenheid op deze onderwerpen!’

Met een hartelijke groet,

Annemien van der Veen – Fractievoorzitter
Robin Dorsman – Algemeen Bestuurslid
Bram Beijer – Duo-commissielid

Lees
ver­der