
17 april 2026
14 maart 2026 1 minuten lezen
Wie het nog heeft meegemaakt, weet het meteen weer: de PSD‑boot tussen Kruiningen en Perkpolder. De auto‑ en voetveren waar je niet alleen de Westerschelde overstak, maar ook even tot rust kwam. Twintig minuten varen, uitzicht over het water… en natuurlijk dat ene hoogtepunt: een warm broodje kroket aan boord.

Het was geen haute cuisine, maar het was wel perfect. Even zitten, even praten, even genieten. De overtocht was geen haastklus, maar een moment. Een klein stukje Zeeuwse gezelligheid op het water.
Later kwam het pondje. Geen broodje kroket meer, maar wel weer verbinding. Helaas is ook dat veer vorig jaar gestopt. En nee, we kunnen en willen geen ondernemer dwingen om opnieuw een pondje te starten tussen Perkpolder en Hansweert. Maar het gemis is er wel. Niet alleen van de oversteek, maar van de beleving.
Van herinnering naar nieuwe mogelijkheden
Juist daarom kijkt het CDA Hulst niet alleen terug, maar vooral vooruit. Wij zijn vanaf het allereerste begin voorstander geweest van Waterzande (Perkpolder). Niet als los project, maar als kans voor de hele regio. Een plek waar wonen, recreatie, economie en ontmoeting samenkomen.
Waterzande biedt mogelijkheden om opnieuw een plek aan het water te creëren waar mensen graag komen. Niet per se om snel over te steken, maar om te verblijven, te ontspannen en te ontmoeten. Denk aan recreatie, horeca, waterbeleving, wandelen en fietsen langs de Westerschelde. Een plek waar je weer even kunt zitten aan het water — wie weet zelfs met iets dat verdacht veel lijkt op een broodje kroket.
Onze plannen voor Waterzande
Het CDA Hulst wil Waterzande laten doorgroeien tot een volwaardig dorp aan de Schelde, met:
• ruimte voor wonen in verschillende vormen (o.a. vrijstaand, twee-onder-één kap, rijtjeshuizen, hofjes en appartementen),
• recreatieve voorzieningen die passen bij de omgeving,
• aandacht voor toerisme op menselijke schaal,
• en een goede verbinding met de rest van de gemeente.
Geen massatoerisme, geen grootschaligheid, maar een plek die past bij Zeeuws Vlaanderen: open, gastvrij en met respect voor landschap en omgeving. Waterzande moet een plek worden waar inwoners trots op zijn en waar bezoekers graag even blijven hangen.
Misschien geen veer. Maar wel weer beleving.
Het oude veer komt niet terug zoals het was. Dat weten we. Maar de gedachte erachter — verbinding, rust, ontmoeting en een beetje plezier — die nemen we wél mee.
Waterzande kan zo’n plek worden. Geen haast, geen toeterende auto’s, maar ruimte voor mensen. En wie weet… als je daar straks aan het water zit, met uitzicht over de Westerschelde, dan denk je even terug aan dat broodje kroket.
En glimlach je.
Samen bouwen aan Waterzande.
Samen voor de gemeente Hulst.
.... en stiekem een beetje voor dat broodje kroket 😉.

17 april 2026

17 april 2026

17 april 2026