30 mei 2026 1 minuten lezen

CDA vraagt aan­dacht voor begraaf­plaat­sen, door­stroom N59 Zie­rik­zee en node­loos gesloop­te vlas­schuur Dreischor

Raadsvergadering 28 mei 2026

(eer)Gisterenavond tijdens de raadsvergadering diende CDA Schouwen-Duiveland de motie ‘inventarisatie funerair erfgoed’ in. Met de motie, die we samen met de VVD indienden, vroegen we het college van burgemeester en wethouders om een alternatieve selectie van grafmonumenten op te stellen zodat graven die van historische betekenis zijn óf waarvan de grafbedekking een opvallende kwaliteit heeft, bewaard blijven.

Deze motie werd met een ruime meerderheid aangenomen.

Verder hebben we mondelinge vragen gesteld over de doorstroming verkeer bij Zierikzee na afsluiting N59. Binnen een paar maanden werd de N59 daar enkele keren na een ongeluk afgesloten waarna veel verkeer zijn weg zocht door (de smalle straten van) de binnenstad van Zierikzee.

Tot slot vroegen we ook aandacht voor de locatie voormalige vlasschuur in Dreischor. Helaas werd de vlasschuur gesloopt ten behoeve van woningbouw, maar er is ondertussen nog steeds niets gebouwd. Het perceel staat nu met de vergunning te koop.

Foto: uitgerukte hulpdiensten bij ongeval N59 Zierikzee

Lees
ver­der