
11 juli 2026
03 september 2026 1 minuten lezen
Ruim voor de verkiezingen van maart jl. stelde fractievoorzitter Jack Begijn (70) zich voor de vierde keer beschikbaar als lijsttrekker van het CDA Terneuzen. Daarna moest er ruimte komen voor vernieuwing, zo sprak Begijn met het bestuur af.
Na het zomerreces volgt de nummer twee van de lijst, Cindy Hamelink (54), Begijn daarom op als fractievoorzitter. Daarnaast werkt de fractie aan uitbreiding met nieuwe en jonge fractievolgers en -ondersteuners.
Jack Begijn: “Het is cliché, maar ‘regeren is vooruitzien’. Je moet met de toekomst voor ogen op tijd durven loslaten en nieuwe mensen naar voren schuiven. Cindy heeft achter de schermen twee jaar meegedraaid in de fractie en ik heb vertrouwen in haar als opvolger. Zelf blijf ik volwaardig raadslid en behoud ik het woordvoerderschap op diverse dossiers. Op verzoek kan ik Cindy en onze nieuwe wethouder Robert Jan Calon vanuit mijn ervaring als fractievoorzitter en wethouder dienen met steun en coaching.”
Cindy ziet uit naar de nieuwe uitdaging. “Ik heb veel waardering voor Jack en begrijp zijn stap. Zijn vertrouwen en de goede samenwerking binnen de fractie geven mij een mooie basis om het stokje over te nemen. Ik ben blij dat we op zijn ervaring en advies kunnen blijven rekenen. We hebben een gedreven en betrokken fractie. Fijn dat Jack daar onderdeel van blijft.”


11 juli 2026

10 juli 2026

01 april 2026