
26 mei 2026
14 juni 2026 1 minuten lezen
Lees hier onze reactie op het coalitieakkoord 2026-2030 voor Delft.

Afgelopen week is het coalitieakkoord door Pro, D66 en STIP gepresenteerd. Een eerste reflectie is dat het qua omvang een fors akkoord is zonder duidelijke keuzes. Opvallende uitzondering is een nieuw theater waar een erg duidelijke intentie wordt neergelegd.
Wonen is een groot vraagstuk en het is passend dat hier veel aandacht voor is. We vinden de aandacht voor middelduur positief, maar missen hier concrete maatregelen voor gezinnen en hun woonbehoefte. Zij horen ook bij Delft volgens het CDA. Daarnaast wijken de ambities niet heel erg af van de afgelopen jaren, wat maakt dat de ambities nu wél gerealiseerd worden?
Dit hoofdstuk bevat wat ons betreft niet echt een visie op de financiële huishouding. Vanzelfsprekend moeten we verantwoord met middelen omgaan, maar het CDA heeft eerder voorstellen gedaan ten aanzien van de begrotingsregels en het treasurybeleid. Dat had je ook als vertrekpunt kunnen nemen voor je financiële koers.
Verder hopen we dat de inzet is om de woonlasten, zoals OZB en rioolheffing, écht niet verder te laten stijgen, zeker gezien de reeds hoge belastingdruk in Delft.
De genoemde €20 mln over wonen mist voor ons ook een goede financiële dekking.
We vinden het positief dat er aandacht is voor preventie via jongerenwerk en Preventie met Gezag -daar hebben we ook voor gepleit-, maar missen hier wel de repressieve kant. Het CDA pleit voor een combinatie van preventieve en repressieve maatregelen. Een belangrijke voor het CDA daarvan is cameratoezicht. Het akkoord maakt hier een duidelijke andere keuze.
Tot slot heeft de gemeenteraad op 1 april jl een amendement aangenomen, waarin is vastgelegd om financiële ruimte te creëren voor inbreng van alle partijen. Hoe dit verwerkt is, is voor het CDA niet helder.

26 mei 2026

26 mei 2026

20 mei 2026