01 september 2026 1 minuten lezen

Nieuw poli­tiek sei­zoen gestart

Het politiek seizoen in Delft is afgetrapt met een toespraak van de burgemeester en een nieuw commissielid voor het CDA.

Vandaag is het nieuwe politieke seizoen in Delft gestart. Dit gebeurde met een toespraak van burgemeester Pechtold. Daarnaast gaf stadsarcheoloog Steven Jongma een inleiding over 780 jaar stadsrechten. Erg leerzaam, zeker omdat Delft dus al op 15 april 1246 stadsrechten kreeg van de graaf Willem II van Holland. Stadsrechten gaf steden bijzondere rechten en privileges. Je kunt hierbij denken aan bijvoorbeeld het mogen organiseren van markten, eigen rechtspraak, het mogen bouwen van stadsmuren en (meer) zelfbestuur. Het Friese Stavoren kreeg als eerste plaats in Nederland stadsrechten, namelijk al in 1061. De stadsrechten leverden Delft een bloei van handel en nijverheid op.

Simon gestart als commissielid 

Ons fractieteam is aangevuld met Simon van Oosterom als commissielid. Simon is in het dagelijks leven werkzaam als onderzoeker bij het Nederlands Lucht- en Ruimtevaartcentrum en was daarvoor PhD-student aan de TU Delft. Daarnaast ondersteunde Simon de fractie al geruime tijd als fractiesecretaris. Zijn jarenlange fractie-ervaring en dossierkennis zijn van grote waarde voor de fractie. Als fractie we daarom ook blij met Simon in deze rol. We wensen Simon veel succes in deze functie en bedanken hem voor zijn werk als fractiesecretaris!

Lees
ver­der