
16 december 2025
15 december 2025 1 minuten lezen
Commissie Ruimte 2 december jl. : Afwijking Parkeernormen Stedenbouwkundig Plan De Wildert.
Juni 2022 heeft de Raad de Nota van Uitgangspunten woningbouwontwikkeling De Wildert vastgesteld. Dit betreft herontwikkeling van 10 verouderde sociale huurwoningen en een leegstaande school. In plaats daarvan wordt nieuwbouw gerealiseerd; 30 seniorenwoningen 75+ en huisvesting van een apotheker en twee huisartsenpraktijken.
Omdat de Raad van Lansingerland volgens de nieuwe Omgevingswet niet meer besluit over omgevingsplannen kleiner dan 40 woningen kon er nu allen gedebatteerd worden over de voorgestelde wijziging t.a.v. de parkeernormen. Deze wijken nl. onder druk van de Provincie, af van de geldende parkeernormen uit 2014.

Opmerkelijk was dat uit de beantwoording op eerder gestelde technische vragen door de CDA-fractie bleek dat het te bouwen gezondheidscentrum niet uit drie bouwlagen zal bestaan zoals eerder was voorzien maar uit één bouwlaag. Ook zullen de seniorenwoningen niet meer gelabeld worden als 75+ woningen.
Voorafgaand aan de vergadering spraken twee leden van de bewonersgroep De Wildert hun zorgen uit over de te verwachten parkeerdrukte in de directe omgeving van het te bouwen zorgcentrum. Vooral nu het college met het voorstel komt om de parkeernormen voor de 30 te bouwen sociale woningen en het gezondheidscentrum te verlagen.
Charles van Harn raadslid voor CDA-Lansingerland deelde de zorgen van de omwonenden. Hij gaf aan dat uit het onderzoek wat 3Bwonen heeft laten uitvoeren naar de parkeerdruk bleek dat de parkeerdruk in het onderzoeksgebied acceptabel te noemen is. Echter een parkeerbalans is een technische exercitie en de praktijk wil nog al eens andere uitkomst laten zien dan de computermodellen voorspellen, zo gaf hij aan. Als voorbeeld daarvan wees hij op de huidige verkeersdrukte op de Provincialeweg N209 als gevolg van de nieuwe verbinding A16 / A13 en de Rottemerentunnel.
Hij stelde de volgende vragen aan wethouder Cnossen:
De wethouder gaf aan dat er in het Centrum Berkel- Oost veel extra parkeerplaatsen zullen worden gerealiseerd die de parkeerdrukte a.g.v. het plan De Wildert kunnen opvangen. Ook al is dit niet binnen de grenzen van het plangebied, zoals eerder was toegezegd. Op de vraag m.b.t. de uitbreiding van de Blauwe Zone antwoorde ze dat dat op termijn tot de mogelijkheden bestaat indien de situatie daarom vraagt.
Zo werd dit agendapunt een hamerstuk daar de andere fracties zich snel konden vinden in het college voorstel.

16 december 2025

16 december 2025

04 december 2025