CDA | Oplossing nabij voor overlast door aanleg glasvezelkabels

08 november 2025 1 minuten lezen

Oplos­sing nabij voor over­last door aan­leg glas­ve­zel­ka­bels

Het meldpunt van het CDA Leiden heeft succes gehad!

De aanbieders van glasvezel gaan door de gemeente Leiden worden aangesproken op agressieve deurverkoop en het slordig herstel van stoepen. Dat heeft het Leidse college van B&W laten weten in antwoord op vragen van CDA-fractievoorzitter Sebastiaan van der Veer en CDA-duoraadslid Matthijs Bouthoorn.

Van der Veer en Bouthoorn hadden eerder dit jaar een meldpunt gestart om in kaart te brengen hoeveel Leidenaren last hebben van de aanleg van glasvezel. Het liep storm bij het meldpunt. Vele Leidenaren deden verslag van hun ervaringen. Soms met uitgebreide fotoreportages van stoepen die na aanleg van de glasvezelkabels steeds slordiger werden teruggelegd. Met soms gevaarlijke situaties tot gevolg, voor kinderen of mensen slecht ter been.

Met alle meldingen in de achterzak heeft het CDA Leiden het college gevraagd om stevig op te treden tegen deze glasvezelaanbieders. Dat gaat nu gebeuren. Ook is gevraagd om een oplossing voor Leidenaren bij wie de stoep nog steeds verzakt is. Leidenaren kunnen zich daarvoor melden bij het Klantcontactcentrum van de gemeente Leiden, door te bellen naar 14-071 of door online het contactformulier in te vullen. De gemeente zal dan de glasvezelaanbieder verplichten de stoep te herstellen.

Lees
ver­der