De Heuvel / Amstelwijk
Onze plannen voor De Heuvel / Amstelwijk
Veilige wijk.
Het CDA zet binnen de wijk in op veiligheid en goed onderhoud. Handhaving moet zichtbaar en toegankelijk zijn. Ook willen we verloedering tegengaan. We willen buurtinitiatieven zoals zwerfvuilraapgroepen en een buurtpreventieteam verder stimuleren.
Bereikbare gemeente.
Het CDA wil een wijkgerichte verkeersaanpak waar we inzetten op mobiliteitsoplossingen die passen in de wijk. Het CDA blijft zich daarbij sterk maken voor een bewaakte fietsenstalling bij de Mall en voor P&R-voorzieningen aan de grens van onze gemeente met extra openbaar vervoer van en naar de Mall.
Met elkaar.
Het CDA wil een echte cultuuromslag voor burgerparticipatie. Elke wijk krijgt een wijkagenda, die samen met inwoners wordt opgesteld. Iedere wijk krijgt ook een wijkbudget, waarmee inwoners zelf zaken in hun wijk kunnen verbeteren. Er komen (digitale)bewonersplatforms, zodat elke wijk directe vertegenwoordiging heeft naar de gemeente.
Eerlijke wamtetransitie.
Op termijn zullen steeds meer inwoners van het gas af moeten. Het CDA vindt dat deze transitie haalbaar en betaalbaar moet zijn. Het CDA heeft zich in de afgelopen periode ingezet voor meer transparantie voor inwoners rondom de warmtetransitie en wil dat er meer werk wordt gemaakt voor draagvlak onder inwoners.