
12 maart 2025
12 maart 2025 1 minuten lezen
Een aantal partijen in Provinciale Staten had gevraagd om de agendering van de 3e Kwartaalrapportage 2024 en Exploitatie- en Investeringsbegroting 2025 van Groningen Airport Eelde NV. Hierover werd gesproken in de Commissievergadering op 12 maart 2025.
Behouden infrastructuur voor topklinische zorg
Vaste woordvoerder op dit dossier, CDA-Statenlid Gertjan Zuur was verhinderd. Hij werd vervangen door CDA-Statenlid Sonja Hilgenga-van Dam die betoogde dat een regionaal vliegveld voor het CDA van groot belang blijft voor de infrastructuur van Noord-Nederland. Zij noemde daarbij zowel het economisch aspect – vrachtvervoer als alternatief voor relatief duur vervoer over de weg – als de traumaheli en de transplantatievluchten van en naar het UMCG. Die laatste raken voor het CDA aan de topklinische zorg die zij nu juist graag voor het Noorden willen behouden. GAE maakt deel uit van die kwetsbare maar hoogwaardige infrastructuur.
Krimp van Schiphol tot wasdom in Eelde?
Het CDA is van mening dat het van belang is dat deze regionale luchthaven onderdeel blijft van de landelijke structuur. Sonja Hilgenga vroeg het college naar de voortgang van de plannen van de Schiphol Group. Waarom zou de krimp vanaf Schiphol niet in Eelde tot wasdom komen?, zo vroeg zij zich af.
Ruim gebaar naar defensie - F35 naar Lelystad
Sonja Hilgenga ging tenslotte in op de mogelijke komst van de F35 naar GAE. Het CDA is van mening dat we als Provincie een zeer ruim gebaar maken naar Defensie door onze munitieopslagen in capaciteit te vermeerderen, en de nog zelden in gebruik zijnde oefenterreinen weer in gebruik nemen. Laten we de F35 en de wens tot defensieaanwezigheid met een goede kazerne en faciliteiten nu echt voor Lelystad aanbieden. Dit zien we als een win-win situatie voor dit hybride vliegveld.
De hele bijdrage van mevrouw Hilgenga lezen? Klik hier