
30 september 2026
02 oktober 2026 1 minuten lezen
Hoe houden we onze sportaccommodaties toekomstbestendig en geven we vrijwilligers de ruimte? Daarover ging onze fractievoorzitter en sportwoordvoerder Biense Klein Braskamp namens het CDA tijdens het Politiek Sportcafé in Rietmolen in gesprek met sportverenigingen en andere politieke partijen.

Voor het CDA is sport veel meer dan bewegen alleen. Het verenigingsleven is het kloppend hart van onze kernen. Jong en oud sporten er samen, ontmoeten elkaar en vrijwilligers zetten zich in voor hun omgeving.
Daarom maken wij concrete keuzes. We willen in iedere kern een sportaccommodatie behouden en structureel geld vrijmaken om onze sportvoorzieningen toekomstbestendig te houden. We willen de ondersteuning via Sport Federatie Berkelland behouden, de OZB voor verenigingen met een eigen accommodatie blijven compenseren en een nieuw Transformatiefonds instellen om samenwerking en vernieuwing te ondersteunen. Ook willen we een oplossing voor grote toekomstige investeringen, zoals de vervanging van kunstgrasvelden.
Als CDA geloven we in de kracht van het verenigingsleven. De gemeente hoeft niet alles over te nemen, maar moet naast verenigingen staan, ruimte geven en een betrouwbare partner zijn. Sport is een investering in gezondheid, ontmoeting, preventie én leefbare kernen.
Dank aan Sport Federatie Berkelland voor de organisatie en aan de aanwezige verenigingen voor het goede gesprek en het delen van hun ervaringen en ideeën!

30 september 2026

14 september 2026

07 september 2026