29 mei 2026 1 minuten lezen

Ver­ster­king CDA frac­tie

Het CDA is klaar voor de toekomst. Tijdens de raadsvergadering van 28 mei zijn voor het CDA vier nieuwe commissieleden benoemt. Zij zullen onze raadsleden...

Het CDA is klaar voor de toekomst. Tijdens de raadsvergadering van 28 mei zijn voor het CDA vier nieuwe commissieleden benoemt. Zij zullen onze raadsleden in Culemborg inhoudelijk gaan ondersteunen. Het gaat om de volgende personen: 
Guusje Schuurmans - Rinus Blanken - Lisa Pastoors - de Ruiter - Walter Oomen

Verdeling portefeuilles/ beleidsvelden:
Samen met onze twee raadsleden is de fractie nu compleet voor de komende bestuursperiode. Wij hebben daarbij vooralsnog de volgende verdeling gemaakt:

Marco van Zandwijk: 
-Bestuur en ondersteuning
-Verkeer, vervoer en water
-Sport, cultuur en recreatie 
-Duurzaamheid
-Wonen, stedelijke vernieuwing en ruimte
-Financiën 

Myrthe Borm-Van Dijk
-Veiligheid
-Economie
-Onderwijs
-Sociaal domein en gezondheid

Walter Oomen
-Verkeer, vervoer en water
-Gemeentelijk vastgoed
-Economie (bedrijfsleven)

Lisa Pastoors - de Ruiter
-Sociaal domein en gezondheid (zorg)
-Veiligheid
-Onderwijs
-Bereikbaarheid (verkeer en vervoer)

Rinus Blanken
-Leefbaarheid (ruimte)
-Parkeerbeleid (verkeer en vervoer)
-Financiën 

Guusje Schuurmans 
-Wonen
-Economie
-Sport, Cultuur en Recreatie (verenigingen)

Prioriteiten nieuwe fractie
Als het aan deze nieuwe CDA-ers ligt gaan we de komende raadsperiode een aantal zaken concreet aanpakken. Maar dan wel vanuit de wetenschap dat niet alles kan. Dat vraagt echt om realiteitszin en het stellen van duidelijke prioriteiten.

De versterking van de CDA factie zal zich gaan richten op zaken die ook in onze campagne belangrijk waren. Denk dan aan:
1- Meer realiteitszin en uitvoerbaar beleid; Realistisch begroten. Een goed stadsbestuur past zijn ambities aan op beschikbare middelen en kijkt vooruit. Voorkomen dat geld dat onnodig ‘vast’ zit in begroting door niet ingevulde taken en het overvragen van de eigen organisatie. 
2- ⁠Voor ons staat preventie op één; dat vraagt om eenmalig budget om te investeren in sportinfrastructuur (verenigingen) waarmee wij investeren in toekomstige generaties. 
3- Extra ⁠inzet op een schone en leefbare stad; dit door aanpak afval bijplaatsingen ism Avri en het slimmer benutten van gebouwen. Wij vragen eenmalig budget voor multifunctionaliteit Grote Barbara. 
4- Blijvende inzet op het dossier wonen, om structureel tekort aan woonruimte aan te pakken. Daarbij vooral inzet op het op gang brengen van doorstroming en met duurzame oplossingen voor netcongestie.

Wij wensen de nieuwe commissieleden succes in de ondersteuning van de CDA fractie.

Weten wat is om commissielid te worden, of ook bijdragen aan bovenstaande thema's voor Culemborg?
Neem contact op of steun de fractie door ook CDA-er te worden > CDA | Doe mee! Word CDA'er.

Lees
ver­der