artikel 32

03 oktober 2026 1 minuten lezen

CDA wil dui­de­lijk­heid over toe­komst door­stroom­voor­zie­ning Broek­hui­zen­vorst

De CDA-fractie in Peel en Maas wil meer duidelijkheid over de toekomst van de doorstroomvoorziening voor statushouders in Broekhuizenvorst. Nu de sluiting van de locatie in 2028 dichterbij komt, vragen wij het college om concrete plannen voor huisvesting, uitstroom en de financiële gevolgen voor de gemeente

De CDA-fractie in Peel en Maas heeft het college 35 vragen gesteld over de doorstroomvoorziening voor statushouders in Broekhuizenvorst. De partij wil onder meer weten hoelang statushouders daar inmiddels verblijven en hoe de gemeente ervoor gaat zorgen dat zij tijdig kunnen doorstromen naar woningen in Peel en Maas.

Peel en Maas sloot zich in 2024 aan bij de regionale voorziening. Daarbij was het uitgangspunt dat statushouders er in principe maximaal ongeveer één jaar zouden verblijven. Volgens het CDA blijkt uit eerdere informatie van het college dat een deel van de bewoners inmiddels langer in de voorziening verblijft. De locatie in Broekhuizenvorst wordt uiterlijk op 31 januari 2028 gesloten.

De fractie vraagt daarom om een concreet uitstroom- en huisvestingsplan voor 2027 en 2028. Daarin moet volgens het CDA onder meer duidelijk worden hoeveel woningen nodig zijn, welke afspraken met woningcorporaties worden gemaakt en wat de financiële gevolgen zijn. Ook vragen wij hoeveel Peel en Maas sinds 2024 aan de voorziening heeft uitgegeven en welke kosten kunnen worden bespaard als statushouders eerder reguliere huisvesting krijgen.

 

 

Lees
ver­der