
12 december 2025

Mariska van Tilburg is 54 jaar en woont in het centrum van Roosendaal. Ze heeft twee zonen van 27 jaar en een kleindochter van twee. In het dagelijks leven werkt Mariska als kwaliteitsmedewerker en teamleider op een chemisch laboratorium. Vanuit haar betrokkenheid bij de binnenstad wil ze zich inzetten voor veiligheid en handhaving. In haar gesprekken met bewoners hoort ze vooral een grote behoefte aan duidelijkheid, aanspreekbaarheid en een omgeving waar mensen elkaar helpen in plaats van ontwijken.
Mariska gelooft dat veiligheid niet alleen uit regels komt, maar vooral uit verbondenheid en aandacht voor elkaar. Daarom wil zij blijven luisteren naar bewoners en problemen rond veiligheid direct aanpakken zodra ze zich aandienen. Haar doel is helder: van het centrum een plek maken waar iedereen zich welkom en veilig voelt en waar we trots kunnen zijn op het hart van Roosendaal.
| Leeftijd | 54 jaar |
| Woonplaats | Centrum, Roosendaal |
| Gezin | Alleenstaand |
| Werk | Kwaliteitsmedewerker/teamleider chemisch laboratorium |
| Hobby's | Zwemmen, festivals bezoeken en muziek luisteren. |
Graag willen we werken aan het behouden van onze mooie gemeente voor de volgende generatie. Dit betekent dat we maatregelen moeten nemen op het gebied van onder andere klimaat(verandering) en duurzame energieopwekking. In de openbare ruimte zorgen we voor meer groen, onder andere om hittestress tegen te gaan, en voor meer waterbergingsmogelijkheden om de steeds extremere regenval op te vangen. Inwoners worden gestimuleerd en ondersteund bij het verduurzamen van hun woning. Ook bedrijven en andere instellingen vragen we om hun steentje bij te dragen, bijvoorbeeld door daken beschikbaar te stellen voor zonnepanelen. Verder vragen we van iedereen om verantwoord om te gaan met het aanbieden van afval. Door de juiste combinatie van bron- en nascheiding wordt er optimaal gerecycled. Verder zetten we samen met de inwoners, instellingen en mede-overheden in op schonere lucht.
Er is behoefte aan versnelling in de woningbouw, omdat er nu grote behoefte is aan meer woningen. Zowel voor starters (kopers en huurders) en studenten die nieuw zijn op de woningmarkt, als voor ouderen die willen verhuizen naar een appartement of een levensloopbestendige woning, wordt er momenteel namelijk te weinig gebouwd dan wel verbouwd. Vooral voor deze doelgroepen moet er woonruimte bijkomen, zowel in de stad als in alle dorpen. Hierbij verwelkomen we nieuwe woonvormen op het gebied van groepswonen en zorgwonen. Hierbij zetten we maximaal in op doorstroming door gepast bouwen voor ouderen, en op instroom van jongeren. Ook streeft het CDA Roosendaal naar meer differentiatie in de wijken en dorpen. Verder is goede huisvesting voor arbeidsmigranten noodzakelijk. Daarbij zorgen we voor duidelijke kaders waar goed op gehandhaafd wordt. Om deze doelen te realiseren is een steviger volkshuisvestingsbeleid nodig, waarop indien nodig jaarlijks wordt bijgestuurd.
Binnen onze gemeente bestaan er grote verschillen tussen de wijken en dorpen op het gebied van leefbaarheid en veiligheid. In de wijken die achterblijven zetten we daarom extra in op kansengelijkheid, bestaanszekerheid, saamhorigheid en het vergroten van het veiligheidsgevoel en het vertrouwen in de toekomst. Het Rijk en vele maatschappelijke partners werken hierbij met de gemeente samen in de alliantie Voor Ons Roosendaal. In de andere wijken passen we onder leiding van de wijkwethouder dezelfde werkmethode toe. Zo kan slagvaardiger worden gewerkt en ervaren de inwoners dezelfde aanpak. In alle wijken zetten we in op een schone, hele en veilige buitenruimte.
Stabiliteit en betrouwbaarheid moet ook zichtbaar zijn in de openbare ruimte. Er zijn helaas nog teveel plekken in onze gemeente waar eigenaren of gebruikers van panden, huizen, tuinen, parken en de openbare ruimte het niet zo nauw nemen met de regels, met alle gevolgen van dien. Door de instrumenten die we als gemeente hebben hier vol op in te zetten, verbeteren we de uitstraling, de leefbaarheid en de veiligheid. Dit betekent dat we pandeigenaren stimuleren om te investeren in hun eigendommen, maar ook dat we waar mogelijk handhavend optreden.
Een gemeente waar je van op aan kunt is in de eerste plaats een gemeente waarin je je veilig voelt. Er wordt daarom stevig gehandhaafd om criminaliteit, ondermijning en (verkeers)overtredingen te voorkomen of beëindigen. We ondersteunen en begeleiden inwoners en private initiatieven die hierbij helpen, want die hebben we hard nodig. Hierbij denken we bijvoorbeeld aan buurtpreventieteams en parkrangers. Ook pakken we onveilige plekken in de openbare ruimte en verkeersonveilige situaties verder aan.

Kandidaten GR2026
Politiek leider

Kandidaten GR2026
Kandidaat GR26

Kandidaten GR2026
Kandidaat GR26

Kandidaten GR2026
Kandidaat GR26

Kandidaten GR2026
Kandidaat GR26

Kandidaten GR2026
Kandidaat GR26

Kandidaten GR2026
Kandidaat GR26

Lokaal bestuur
Kandidaat GR26

Lokaal bestuur
Kandidaat GR26

Lokaal bestuur
Kandidaat GR26

Lokaal bestuur
Kandidaat GR26

Kandidaten GR2026
Kandidaat GR26