
28 februari 2026
24 februari 2026 1 minuten lezen
Raadsleden Winfried Ponsioen (CDA) en René Driessen (GL/PvdA) hebben het initiatief genomen om poppodium Max op de huidige locatie te behouden. Daartoe is een concreet...

Raadsleden Winfried Ponsioen (CDA) en René Driessen (GL/PvdA) hebben het initiatief genomen om poppodium Max op de huidige locatie te behouden. Daartoe is een concreet en breed gedragen plan uitgewerkt.
Het plan, ontworpen door architectenbureau Bloemen, voorziet in de bouw van een nieuwe sporthal op de huidige vrachtwagenparkeerplaats. Direct naast de sporthal worden 90 parkeerplaatsen gerealiseerd. MAX blijft hiermee op de huidige plek, wordt gerenoveerd en krijgt een uitbreiding van 125 vierkante meter.
Daarnaast wordt de bestaande parkeerplaats naast MAX uitgebreid richting het kanaal, met in totaal 250 parkeerplaatsen. Dit aantal is voldoende voor zowel de sporthal als de omliggende sportvelden.
Door deze opzet kan Max zijn poppodium behouden. Muziekvereniging Crescendo kan in het gebouw blijven oefenen en krijgt extra ruimte voor de opslag van instrumenten. Ook het bunkertje kan op zijn huidige plek blijven. Voor de huttenbouw betekent dit plan een gewenste uitbreiding van de parkeercapaciteit, waardoor activiteiten voor maximaal 600 kinderen mogelijk blijven.
Het plan is op 29 januari via een motie in de gemeenteraad onder de aandacht gebracht en vervolgens door de raad aangenomen. De wethouder heeft het plan omarmd en onderzoekt momenteel op welke wijze de financiering kan worden gerealiseerd.
Op de locatie van de nieuwe parkeerplaats bevindt zich een beschermde ransuil. In het verleden zijn ransuilen met succes verplaatst. Uiteraard moet dit met de grootst mogelijke deskundigheid en zorgvuldigheid gebeuren. Wanneer dit zorgvuldig wordt aangepakt, ligt de weg open om het plan uit te voeren.
Met dit voorstel worden meerdere knelpunten in één keer opgelost en kan een langdurig en complex dossier worden afgesloten.

28 februari 2026

23 februari 2026

16 februari 2026