
04 december 2025
03 december 2025 1 minuten lezen
Het parkeertarief op het Zwarte Pad gaat niet omlaag buiten de zomermaanden, ondanks een eerder dit jaar door de gemeenteraad aangenomen voorstel van het CDA Den Haag. CDA-raadslid Hinke de Groot, die zelf op Scheveningen woont, vindt het teleurstellend. "We moeten steeds goed kijken naar de balans tussen leefbaarheid en parkeerdruk, en niet vasthouden aan regeltjes die niet werken."

Lees hier het bericht in de Scheveninger
Het parkeergebied staat buiten de drukke toeristische stranddagen vrijwel helemaal leeg en kan juist worden gebruikt om de parkeeroverlast in de wijken te verminderen. Op dit moment geldt op het Zwarte Pad het hoge straattarief. Om het aantrekkelijker te maken daar te parkeren, kan het parkeertarief volgens het CDA worden verlaagd.
Als we de parkeerproblematiek écht willen aanpakken hier op Scheveningen, moeten we creatief durven zijn.
Hinke de Groot
Raadslid
De gemeente wil het niet, omdat het doel is om mensen in de garages te laten parkeren. CDA-fractievoorzitter Kavish Partiman: "Het hoogste parkeertarief op een terrein dat juist bedoeld is om te parkeren, wie verzint zoiets? Parkeren ontmoedigen op een parkeerterrein, gaan we straks ook fietsen weren uit de fietsenstalling?" De Groot: "Als we de parkeerproblematiek écht willen aanpakken hier op Scheveningen, moeten we creatief durven zijn. Ik mis echt ambitie en creativiteit op dit punt, en ik ga de gemeente opnieuw aansporen hiermee aan de slag te gaan. Onze motie is niet voor niets aangenomen en de Scheveningers smachten naar een oplossing!"




04 december 2025

22 november 2025
21 november 2025