Schriftelijke vragen over ruimte voor bedrijfsleven en initiatieven in cyberhoofdstad Den Haag
Een House of Cyber voor heel Den Haag!
Den Haag wil zich verder ontwikkelen als internationale stad van vrede, recht en veiligheid. Het voormalige Aegongebouw biedt een mooie kans om Den Haag verder te ontwikkelen als internationale cybersecuritystad. Een plek waar kennis, innovatie en samenwerking samenkomen. Maar om daar echt een succes van te maken, is het belangrijk dat niet alleen grote organisaties betrokken worden. Ook het Haagse MKB, startups, kennisinstellingen en maatschappelijke tech-initiatieven moeten de kans krijgen om mee te doen.
Kan het college aangeven hoe ver de uitwerking van het House of Cyber aan het Aegonplein nu is? Wanneer verwacht het college meer informatie met de raad te delen?
Het Aegongebouw heeft ruim 40.000 m² kantoorruimte. Welke rol gaat het college oppakken om te zorgen voor een succesvolle invulling, waarbij fragmentering wordt voorkomen? Hoe worden daarbij lessen getrokken uit voorbeelden in andere landen?
Kan het college aangeven hoe het staat met de ontwikkeling van een internationale cybercampus? Wat is de stand van zaken in de gesprekken tussen overheid, kennisinstellingen internationale organisaties en bedrijfsleven?
Hoe gaat het college samenwerken met het bedrijfsleven om ervoor te zorgen dat het Haagse mkb en het bedrijfsleven kunnen bijdragen aan een succesvol House of Cyber, met een spinoff naar de Haagse economie? Welke gesprekken lopen hierover met partijen zoals VNO-NCW en MKB Den Haag?
Zijn er in de afspraken met HSD volgens het college mogelijkheden om samenwerking met maatschappelijke tech-initiatieven, zoals hackerspaces, te stimuleren of mogelijk te maken?
Kan het college aangeven welke mogelijkheden er zijn voor initiatieven, zoals Stichting RevSpace, om ruimte aan te vragen bij de uitwerking van het House of Cyber? a. Wil het college bij de huurgesprekken met de beoogde gebruikers (onder meer NCSC, Defensie en HSD) ook bespreken of maatschappelijke tech- en cyberinitiatieven een plek kunnen krijgen? b. Kan het college aangeven welke andere mogelijkheden er in Den Haag zijn voor start- en scale-ups maatschappelijke tech-initiatieven die betaalbare bedrijfsruimte zoeken, bijvoorbeeld via gemeentelijk en maatschappelijk vastgoed? c. Is het college bekend met de huisvestingsvraag van RevSpace? Is er al contact geweest tussen de gemeente en RevSpace?
Welke rol ziet het college om de buurt te betrekken en te verbinden met de ontwikkelingen aan het Aegonplein?
Er zijn in Mariahoeve veel maatschappelijke organisaties die naarstig op zoek zijn naar geschikte en betaalbare huisvesting, onder andere door de herontwikkeling van het winkelcentrum. Welke gesprekken en acties lopen er vanuit het college om ervoor te zorgen dat zij een andere thuisplek vinden, om hun activiteiten voor de samenleving voort te zetten?
Met de aankoop van het Aegon gebouw is er een mooie kans om van Den haag de cybersecurity stad van Nederland te maken. Om daar echt een succes van te maken moeten ook maatschappelijke organisaties een plekje krijgen in de uitwerking.