
11 oktober 2026
09 oktober 2026 1 minuten lezen
Toegegeven: een bestuursrapportage is niet het onderwerp waar je op een verjaardag over begint. Veel cijfers en voor de meeste inwoners niet bepaald dagelijkse kost. Toch gaat het over iets belangrijks: hoe staat onze gemeente er financieel voor en hoe gaan we zorgvuldig om met gemeenschapsgeld?

Afgelopen dinsdag besprak de gemeenteraad de Bestuursrapportage 2026. Het CDA diende samen met andere fracties een amendement en een motie in. Na een goed debat met de wethouder en andere partijen werden beide aangenomen! ✅
Kritisch én constructief
Als CDA vinden we het belangrijk dat de raad goed kan controleren waar het geld naartoe gaat en welke keuzes worden gemaakt. Dat vraagt om heldere rapportages én duidelijkheid over investeringen.
Maar kritisch zijn betekent niet tegenwerken. Wij willen niet alleen aangeven wat beter moet, maar ook bijdragen aan oplossingen. Daarom hebben we gekozen voor voorstellen waarmee goede plannen door kunnen gaan, de raad goed geïnformeerd blijft en nieuwe financiële keuzes zorgvuldig worden afgewogen.
Zo zorgen we samen voor meer grip op de gemeentefinanciën, zuivere besluiten over investeringen en een raad die zijn controlerende rol goed kan vervullen.
Misschien niet het spannendste onderwerp, maar wel belangrijk voor Berkelland. Dank aan de collega-fracties voor de samenwerking en steun! 💚

11 oktober 2026

02 oktober 2026

30 september 2026