Problemen elektriciteitsnet aanpakken.

Het CDA wil netcongestie voortvarend aanpakken. We versnellen vergunningen voor elektriciteitsprojecten en maken meer ruimte vergunningsvrij.
We stimuleren initiatieven van energiecoöperaties, gemeenten en provincies op het gebied van lokale opwek, gebruik en opslag van energie. De kosten voor het elektriciteitsnet worden eerlijk verdeeld over generaties.
Vitale infrastructuur
Met een speciale wet (wet vitale infrastructuur) kunnen we belangrijke energie-infrastructuurprojecten sneller ontwikkelen, doordat sommige regels tijdelijk niet gelden.
Stimuleren energiebesparing
We stimuleren energiebesparing via onder andere het Nationaal Isolatieprogramma, het warmtefonds en de ISDE.
Aandacht voor duurzaamheid
De overheid moet het goede voorbeeld geven. Bij aanbestedingen en investeringen let ze op duurzaamheid, hergebruik en de klimaatafdruk van producten.