Nijmegen | Delano van Luik

Delano van Luik

Leer de Nijmeegse CDA-fractie kennen

Wie ben je?

Mijn naam is Delano van Luik. Naast het CDA werk ik in het mbo en ben ik reservist bij Defensie. Ik zit sinds 2015 in de fractie en ben sinds 2022 raadslid voor onze mooie gemeente! Het CDA is mijn partij geworden, omdat ik geloof in de kracht van de samenleving. Te veel is de maatschappij gaan draaien om ‘ik’jes – en het CDA is de partij die staat voor een samenleving waarin mensen alleen samen beter kunnen worden, onafhankelijk van overheid of markt.

Wat doe je?

In de gemeenteraad zet ik me in voor cultuur, onderwijs, werk & inkomen, armoedebestrijding en stedelijke ontwikkeling. Als de gemeente niet goed naar mensen luistert, spring ik direct op mijn fiets om koffie te drinken met de mensen in onze stad!

Mijn grootste prestatie is een motie van mijn hand waarmee de gemeenteraad unaniem besloten heeft de mens centraal te stellen bij armoedebeleid: waarin we met een doorbraakaanpak en met minder regelingen mensen écht gaan helpen met hun problemen in plaats van hulpmiddelen geven om niet te verdrinken. In de gemeenteraad span ik me verder in voor meer woningen splitsen en delen, zodat er meer ruimte voor starters en senioren komt, aangezien de bouw van woningen te langzaam gaat.

Wat wil je bereiken?

Nijmegen is te veel een gemeente die op afstand staat van de inwoners. Ik wil dat Nijmegen weer van de Nijmegenaar wordt! Met een overheid die náást de mensen staat, in plaats van tegenover de mensen. We moeten méér met mensen praten, naar ze luisteren en hun standpunten en visie van hun eigen omgeving of situatie meenemen in beleid van de stad.

Meer nieuws van
Dela­no van Luik